logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Memurluk

Daha
1 yıl 1 ay önce #12016 yazan Karakaya321
Meb arkadaşlar size bir sorum olacak
Bundan 3 sene önce diyanet kurumundan meslekten ihrac edildim
Şimdi ise tsk ya girmek istiyorum sözleşmeli personel olarak sizce bu mumkun mudur ?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 1 ay önce #12017 yazan metinc
Sözleşmeli er olmayı kastediyorsan eğer hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır. Ancak meslekten ihraç sadece ihraç edildiğin mesleği yapamayacağın anlamına gelir sözleşmeli er olmana engel olacağını sanmıyorum.

Daha
1 yıl 1 ay önce #12024 yazan Karakaya321
Oncelikle cevap verdiginiz icin tsk ederim metin kardes daha açık konuşmak gerekirse diyanetten ihracim içki vs girmek istediğim meslek ise sozlesmeli uzman erbas yani guvenlik sorusturmasinda ahlaki zayiflilik kanaatine varılır mi ?

Daha
1 yıl 1 ay önce #12026 yazan osman1
Bir meslekten ihraç edilenlerin başka bir mesleğe girişinde, gireceği mesleğe ilişkin mevzuatta "daha önce herhangi bir meslekten ihraç edilmemiş olmak" anlamına gelebilecek bir şart yoksa, o mesleğe girmeye engel olmaz.

Daha
1 yıl 1 ay önce #12027 yazan Karakaya321
Osman bey dediğiniz şart ast ve subaylikda bulunmak da fakat mevzuatta çelişen kısım ise su böyle bir şart yok ama guvenlik sorusturmasinda şöyle bir ibare var ahlaka ve edebe aykiri bulunmamış olmak benim merak ettiğim aslında budur

Daha
1 yıl 1 ay önce #12028 yazan osman1
Meslekten çıkarılmanızı gerektiren durumunuzu, askeri makamların yapacakları soruşturmada ahlaka ve edebe aykiri bir davranış olarak değerlendirmeleri ya da değerlendirmemeleri, o fiile bağlı olarak değişecektir. Sadece içki içme ile sınırlı ise bu durum din hizmetlerinde görev almaya engel olurken diğer çoğu kamu görevlerine girmeye engel sayılmayacaktır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Karakaya321

Daha
1 yıl 1 ay önce #12029 yazan Karakaya321
Osman bey diyanetin beni çıkarmak adına içki içmenin haricinde gayri mesru iliski ve ışte ne bilim bir aileyi ayirmissim evli olan veya bekar olan biriyle iliski min olduğu gibi ithamlarda bulunmuşlar ne varsa siralamislar bunlar doğru olsa da olmasa da dosyalarının içinde bulunmak da ne dersiniz engel olma ihtimali varsa hiç ugrasmiyim

Daha
1 yıl 1 ay önce #12030 yazan osman1
Asker kişilere ilişkin bir kaç kanuna baktğımda "kişisel ve ahlâkî niteliklere" uygunluktan söz edildiğini gördüm. Sizin konuyu değerlendirmek de tamamen göreve alım sırasında kararı verecek kişilerin yaklaşımına göre değişecektir diye düşünüyorum. Bu tür konuların sorun olmayacağı bir kuruma geçemeniz daha rahat olur gibi.

Daha
1 yıl 1 ay önce #12031 yazan Karakaya321
Peki osman bey ilginiz için çok tsk ederim

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.398 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.