logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

hizmet birleştirmesi Hk.

Daha
1 yıl 2 ay önce #11901 yazan Blade-19
Papatya hanım ve nice bilgil arkadaşlar önce iyi günler şuan size sormak istediğim soru var bana yardımcı olursanız sevinirim 2010 yılında uzman çavuşluktan istifa ederek Belediyemizde. Zabıta Personeli olarak 9/2 derece kademeli personelimiz var kendisi 900 günlük 2005 yıllarında özel sektörde hizmetinin olduğunu söylüyor biz bu kişinin hizmet birleştirmesini yapabilirmiyiz yapacak olsak yada diğer yönlü uygulayacağım yolu bana yön gösterecek şekilde aydınlatırmınız. ve bunun yanında emekliliğe keseneğine esas nasıl oluyor Cevap Bekliyorum İyi günler Teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 2 ay önce #11904 yazan papatya

çağrı musa yazan: Papatya hanım ve nice bilgil arkadaşlar önce iyi günler şuan size sormak istediğim soru var bana yardımcı olursanız sevinirim 2010 yılında uzman çavuşluktan istifa ederek Belediyemizde. Zabıta Personeli olarak 9/2 derece kademeli personelimiz var kendisi 900 günlük 2005 yıllarında özel sektörde hizmetinin olduğunu söylüyor biz bu kişinin hizmet birleştirmesini yapabilirmiyiz yapacak olsak yada diğer yönlü uygulayacağım yolu bana yön gösterecek şekilde aydınlatırmınız. ve bunun yanında emekliliğe keseneğine esas nasıl oluyor Cevap Bekliyorum İyi günlaer Teşekkür ederim.

Sayın MUSA,

Uzman Erbaş Kanununa tabi olarak 2 yıl çalıştıktan sonra Devlet memuriyetine atananlar, eğitim durumlarına göre memuriyete giriş derece/kademelerinden göreve başlatılmakta ve uzman erbaşlıkta geçirdikleri sürelerin her bir yılı için bir kademe ilerlemesi ve her 3 yılı için bir derece yükselmesi yapmaları sağlanmaktadır. Bu değerlendirme ilgilinin hem emekli keseneğine esas ayığı ve hem de kazanılmış hak aylığı bakımından yapılmaktadır.

Öte yandan, ilgilinin özel sektörde geçen hizmet sürelerinin kazanılmış hak aylığında değerlendirilmesi mümkün olmayacaktır. Bu hizmetler, Sosyal Güvenlik Kurumu ile yazışma yapıp gerekli teyitler alındıktan sonra ilgilinin sosyal güvenlik primi kesilmesine esas derece/kademelerine dahil edilebilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 2 ay önce #11919 yazan Blade-19
1-şimdi böyle durumlarda K.H.A. lıkta değerlendirilmiyor E.E.A değerlendiriliyor sanırım doğru anladım.
2- ama şunu merak ediyorum 2008 öncesi memurun ki değerlendiriliyor 2008 sonrası memurun değerlendirilmiyor mu ve genel idare hizmetleri sınıfındaki personelin kazanılmış hak aylığında değilde E.E.A değerlendiriliyor anladığım kadarıyla ama E.E.A lıkta nasıl değerlendiriliyor yani öyle olduğunu nasıl anlıyoz bir açıklarsanız çook memnun olurum papatya hanım

Daha
1 yıl 2 ay önce #11924 yazan papatya

çağrı musa yazan: 1-şimdi böyle durumlarda K.H.A. lıkta değerlendirilmiyor E.E.A değerlendiriliyor sanırım doğru anladım.
2- ama şunu merak ediyorum 2008 öncesi memurun ki değerlendiriliyor 2008 sonrası memurun değerlendirilmiyor mu ve genel idare hizmetleri sınıfındaki personelin kazanılmış hak aylığında değilde E.E.A değerlendiriliyor anladığım kadarıyla ama E.E.A lıkta nasıl değerlendiriliyor yani öyle olduğunu nasıl anlıyoz bir açıklarsanız çook memnun olurum papatya hanım

Sayın MUSA,
Devlet memuriyetine girenlerin özel sektör hizmetlerinin memuriyette değerlendirilmesi hususu 657 sayılı Kanunda açıkça düzenlenmiştir. Bu düzenlemeler arasında, GİH Sınıfı kapsamında görev alanların özel sektör hizmetlerinin memuriyette (kazanılmış hak aylığında) değerlendirilmesine imkan veren herhangi bir hükme rastlanmamaktadır. Bu durum, 2008 yılından önce veya sonra memuriyete girenler için aynı şekildedir.
Örneğin; kişi 9/1’den GİH sınıfında bir kadroda memuriyete girdiğinde, 6 yıl özel sektör hizmeti varsa ve bu hizmetlerin SGK kayıtlarında birleştirilmesi sağlanmışsailgilinin emekli keseneğine esas seviyesi 7/1 olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 2 ay önce #11934 yazan Blade-19
emekli keseneğine esas da değerlendirmek için 2008 öncesi ve sonrasının farkı bulunmakta 2008 öncesi olunca mı değerlendiriliyor ?

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.362 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.