logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Öğretmenlikten Belediyeye geçişte kadro unvanı

Daha
1 yıl 3 ay önce #11773 yazan Vahap
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli eğitim kurumlarında eğitim-öğretim hizmetleri sınıfında öğretmenlik ve üç yıl müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı, 20 yıl müdürlük görevi yaptım. Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunuyum ve Biyolog unvanlıyım, pedagojik formasyon belgem var. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında çalışırken girdiğim Uzman Öğretmenlik sınavında başarılı oldum ve Uzman Öğretmenlik belgesi ile Uzman Öğretmenlik unvanı aldım. Ayrıca; Uluslararası denetçi kaydına sahip ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi IRCA Onaylı Denetçi belgem bulunmakta. Milli Eğitim Bakanlığından İçişleri Bakanlığına bağlı Belediye’ye kurumlar arası geçişim sağlandı. Belediye’de münhal bulunan, birim müdürlüğü veya şef kadrosuna ya da uzman kadrolarına geçip geçmeyeceği veya bunlardan hangisine geçişimin sağlanacağı konusunda tereddüte düştüm. Mahalli İdareler Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmelik hükümlerine göre unvan değişikliği sınavla olacak ancak, benim geçişimle ilgili kadro unvanım ne olmalı. Yani Birim müdürü olamayacaksa, uzman kadrosundan faydalanabilir miyim? Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak görev yapmak için ortaöğretim okulu mezunu yeterli iken benim de bu kadroya atanmam yanlış değil mi? Saygılar sunuyor, Teşekkür ediyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 3 ay önce #11777 yazan osman1
Okul müdür yardımcılığı ve okul müdürlüğü öğretmenlerin yürüttükleri idari görevler olduğundan, ilgililere herhangi bir kadro unvanı kazandırmamaktadır.
Öğretmen olarak hangi unvanlara denk veya üst sayılacağınız konusunda ise kurumunuzun Devlet Personel Başkanlığından görüş alması daha doğru olur.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.320 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.