logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

programcı kadrosunda ünvanlar

Daha
1 yıl 3 ay önce #11769 yazan matematikçi kardelen
Kolay gelsin öncelikle soracağım konu için sitenizde tüm cevapları okudum inceledim lakin tereddütlerim hala mevcut şöyleki matematik-bilgisayar (lisans) mezunuyum. programcı kadrosunda 7/2 çalışmaktayım. henüz ths sınıfına verilen 1 derece almadım.özel hizmet tazminatımın mezuniyetim gereği (matematikçi unvanı )olarak değerlendirildiğinde %122 olması gerekiyor forumlardan anladığım kadarıyla ancak "Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararın 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde; teknik hizmetler sınıfına ait kadrolarda bulunanlardan, yine teknik hizmetler sınıfında atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödeneceği, ancak teknik hizmetler sınıflarından bir kadroya atanılamayacak herhangi bir üst öğrenimi bitirenlere ise bitirdikleri üst öğrenimden dolayı zam ve tazminat ödenmeyeceği de düzenlenmiştir." ifadesindeki mesleki derken (üst öğrenim) benim bitirdiğim matematik-bilgisayar bölümü ne olarak değerlendirilmesi gerekir .kurumuma hangi genelge yönetmelik göstererek bunu izah edebilirim ya da idari mahkemeyemi gitmek gerekir kesin bi çözüm için.. çünkü kurumumu mevcut olan resmi yazılarla (maliyenin vs.) 2014 yılında toplu sözleşmede anılan hükümlerle ikna etmek mümkün gibi görünmüyor.ÖHT oranını %93 olarak kabul edecekler sanırım.diğer yan ödeme vs..ödemelerimin ne olacağını bende tam bilmiyorum açıkçası..cevabınız için şimdiden teşekkürler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 3 ay önce #11770 yazan papatya

matematikçi kardelen yazan: Kolay gelsin öncelikle soracağım konu için sitenizde tüm cevapları okudum inceledim lakin tereddütlerim hala mevcut şöyleki matematik-bilgisayar (lisans) mezunuyum. programcı kadrosunda 7/2 çalışmaktayım. henüz ths sınıfına verilen 1 derece almadım.özel hizmet tazminatımın mezuniyetim gereği (matematikçi unvanı )olarak değerlendirildiğinde %122 olması gerekiyor forumlardan anladığım kadarıyla ancak "Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararın 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde; teknik hizmetler sınıfına ait kadrolarda bulunanlardan, yine teknik hizmetler sınıfında atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödeneceği, ancak teknik hizmetler sınıflarından bir kadroya atanılamayacak herhangi bir üst öğrenimi bitirenlere ise bitirdikleri üst öğrenimden dolayı zam ve tazminat ödenmeyeceği de düzenlenmiştir." ifadesindeki mesleki derken (üst öğrenim) benim bitirdiğim matematik-bilgisayar bölümü ne olarak değerlendirilmesi gerekir .kurumuma hangi genelge yönetmelik göstererek bunu izah edebilirim ya da idari mahkemeyemi gitmek gerekir kesin bi çözüm için.. çünkü kurumumu mevcut olan resmi yazılarla (maliyenin vs.) 2014 yılında toplu sözleşmede anılan hükümlerle ikna etmek mümkün gibi görünmüyor.ÖHT oranını %93 olarak kabul edecekler sanırım.diğer yan ödeme vs..ödemelerimin ne olacağını bende tam bilmiyorum açıkçası..cevabınız için şimdiden teşekkürler

Sayın KARDELEN,
Toplu Sözleşmede programcıların zam ve tazminatlarının ilgili cetvellerin hangi sırasına göre ödeneceği belirtilmiştir. Öte tyandan Programcılar BKK ile Teknik Hizmetler Sınıfı kapsamına alınmışlardır.

Ancak, zam ve tazminatların hangi sıradan ödeneceğinin Toplu Sözleşmede belirtilmiş olmasının, ilgili mevzuat gereği daha yüksek zam ve tazminattan yararlanılabilecek durumlarda, düşük olan değerlerin uygulanmaması gerektiğini düşünmekteyim. Bu nedenle, teknik hizmetler sınıfında herhangi bir kadroda görev yapmakta iken matematikçi unvanını kazananlar hakkında, daha yüksek olan matematikçi zam va tazminatının uygulanması gerekeceğini değerlendirmekteyim.
Bu değerlendirmeyi; Devlet Memurlarına Ödenecek Zam Ve Tazminatlara İlişkin Kararın 4/e maddesine, 60 seri nolu Devlet Memurları Kanunu Genel Tebliğinin “E/3” bölümüne ve BÜMKO tarafından Sağlık Bakanlığına verilen 17.03.2014 tarih ve 2334 sayılı görüş yazısına istinaden yapmaktayım. Konuya ilişkin ayrıntılı YAZI

Öte yandan, teknik hizmetler sınıfında görev yapan matematikçilerin memuriyet giriş derecesinin 1 derece ileriden olacağı 657 sayıl Kanunun 36/A/4 maddesinde belirtilmiştir. Programcıları Teknik Hizmetler Sınıfında görev yapıyor kabul etmemiz durumunda, Matematikçi olup programcı kadrosunda olanlara 1 derece verilmesi gerekir sonucuna ulaşılmaktadır.

Zam ve Tazminat ödemeleri konusunda yukarıda belirttiğim mevzuat ve görüşten hareketle kurumunuza müracaat edebilirsini. Ancak, matematikçi olarak programcı kadrosuna atanmışsanız ve TH sınıfında görev yaparken Matematik bölümünden mezun olmamışsanız kurumunuz talebinize olumsuz yaklaşabilecektir.

1 derece ilerlemesi konusunda ise, programcıların Bakanlar Kurulu Kararıyla TH sınıfına geçirildiğini belirterek 657 sayılı Kanunun 36/A/4 maddesi kapsamına girdiğinizi ileri sürebilirsiniz.

Konuya kurumunuzda çözüm alamamanız durumunda, kurumunuzun konuyu DPB vey Maliye Bakanlığına sormasını isteyebilirsiniz. Netice itibariyle konuyla alakalı dava açmanız da mümkün olabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 3 ay önce #11772 yazan matematikçi kardelen
cevabınıza istinaden kurumuma başvuruda bulunacağım inş..tşkler..fakat anlayamadığım kısım "Ancak, matematikçi olarak programcı kadrosuna atanmışsanız ve TH sınıfında görev yaparken Matematik bölümünden mezun olmamışsanız kurumunuz talebinize olumsuz yaklaşabilecektir." demişsiniz..ben matematikçi (matematik-bilgisayar mezunu) olarak programcı kadrosuna atandım lakin şahsi görüşüm asıl mezuniyetim gereği daha olumlu bakmaları gerektiği..mezun olduğum bölümü programcı kadrosunda iken bitirmiş olsaydım ne gibi bir fark olacaktı acaba..

Daha
1 yıl 3 ay önce #11776 yazan papatya

matematikçi kardelen yazan: cevabınıza istinaden kurumuma başvuruda bulunacağım inş..tşkler..fakat anlayamadığım kısım "Ancak, matematikçi olarak programcı kadrosuna atanmışsanız ve TH sınıfında görev yaparken Matematik bölümünden mezun olmamışsanız kurumunuz talebinize olumsuz yaklaşabilecektir." demişsiniz..ben matematikçi (matematik-bilgisayar mezunu) olarak programcı kadrosuna atandım lakin şahsi görüşüm asıl mezuniyetim gereği daha olumlu bakmaları gerektiği..mezun olduğum bölümü programcı kadrosunda iken bitirmiş olsaydım ne gibi bir fark olacaktı acaba..

Sayın KARDELEN,
Ben de sizin gibi düşünüyorum bu konuda. Ancak, yan ödeme kararnamesinde "teknik hizmetler sınıfına ait kadrolarda bulunanlardan, yine teknik hizmetler sınıfında atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere," şeklinde bir ibare var. Bazı kurumlar, doğrudan atama halinde değil de, herhangi bir eğitim düzeyinde Teknik Hizmetler Sınıfında çalışanlardan, yine Teknik hizmetler sınıfı kapsamında atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenler hakkında uygulama yapılacağını görüşündedirler. Kurumunuz da konuya bu yönüyle yaklaşabilir.
Şahsi düşüncem, THS'de görev yapan memurların, eğitim durumları veya kadroları itibariyle belirlenmiş zam ve tazminatların hangisi daha yüksek ise ondan yararlanmaları gerekeceği yönündedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.405 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.