logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

DERECE KADEME

Daha
1 yıl 3 ay önce #11717 yazan ARTVİNLİ08
BEN GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞINDA TEKNİKER OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM.BAKANLIĞIMIZIN 2015 YILI İÇERSİN DE YAPMIŞ OLDUĞU ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI İLE 15 NİSAN 2015 DE TEKNİK HİZMET SINIFINDA ZİRAAT TEKNİKERİ OLARAK YENİ KADROMA ATANMIŞ OLDUM YENİ KADROM BAKANLIKTAN 2/1 DERECESİ OLARAK GELDİ SINAVDAN ÖNCE 3/1 DERECESİNDEYDİM.BENİM TERFİ TARİHİM 31 TEMMUZDU BENİM SORUM BU SENE 15 NİSANDAN İTİBAREN 2/1 OLDUM YANİ 31 TEMMUZDA TEKRAR DERECE ALACAK MIYIM? 2/2'Sİ OLACAK MIYIM?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 3 ay önce - 1 yıl 3 ay önce #11719 yazan papatya

ARTVİNLİ08 yazan: BEN GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞINDA TEKNİKER OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM.BAKANLIĞIMIZIN 2015 YILI İÇERSİN DE YAPMIŞ OLDUĞU ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI İLE 15 NİSAN 2015 DE TEKNİK HİZMET SINIFINDA ZİRAAT TEKNİKERİ OLARAK YENİ KADROMA ATANMIŞ OLDUM YENİ KADROM BAKANLIKTAN 2/1 DERECESİ OLARAK GELDİ SINAVDAN ÖNCE 3/1 DERECESİNDEYDİM.BENİM TERFİ TARİHİM 31 TEMMUZDU BENİM SORUM BU SENE 15 NİSANDAN İTİBAREN 2/1 OLDUM YANİ 31 TEMMUZDA TEKRAR DERECE ALACAK MIYIM? 2/2'Sİ OLACAK MIYIM?

Sayın ARTVİNLİ08,

Mesajınızdan, 2 nci derece Tekniker kadrosunda kazanılmış hak aylığınızın 3/1 olduğunu anlamaktayım. Bu durumda, terfi tarihiniz 31 Temmuz olarak uygulanmaya devam edecektir. Terfi tarihi geldiğinde kadro dereceniz yine 2 (2/1) olacak (başka bir atama işlemi hakkınızda yapılmazsa), kazanılmış hak aylığınız ise 3/2 olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 1 yıl 3 ay önce yazan papatya.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ARTVİNLİ08

Daha
1 yıl 3 ay önce #11723 yazan ARTVİNLİ08
kazanılmış hak aylığımda 2/1 ben daha önce sağlık hizmet sınıfında 3/1 sağlık teknikeri idim sınavdan sonra teknik hizmet sınıfına geçtim yeni kadroma atamam 2/1. derecesinden geldi bakanlık maliyeden tekniker kadrosunu o dereceden almış.yani benim kazanılmış hak aylığımda 2/1 derecesi benim merak ettiğim 31 temmuzdan sonra 2/2 olabilirmiyim.

Daha
1 yıl 3 ay önce #11725 yazan papatya

ARTVİNLİ08 yazan: kazanılmış hak aylığımda 2/1 ben daha önce sağlık hizmet sınıfında 3/1 sağlık teknikeri idim sınavdan sonra teknik hizmet sınıfına geçtim yeni kadroma atamam 2/1. derecesinden geldi bakanlık maliyeden tekniker kadrosunu o dereceden almış.yani benim kazanılmış hak aylığımda 2/1 derecesi benim merak ettiğim 31 temmuzdan sonra 2/2 olabilirmiyim.

Sayın ARTVİNLİ08,

Verdiğiniz bilgilere göre, Sağlık Hizmetleri Sınıfınfda Tekniker iken (3/1), Teknik Hizmetler Sınıfına Tekniker olarak geçtiğinizden, ilave 1 derece ilerlemesinden yararlanmış ve 2/1 olmuşsunuz. Bu durumda ise terfi tarihiniz yine 31 Temmuz olacak ve kazanılmış hak aylık dereceniz 31 Temmuz itibariyle 2/2 olacaktır.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ARTVİNLİ08

Daha
1 yıl 3 ay önce #11731 yazan mağdur uzman
Sn. Papatya Hanım,

http://memurunyeri.com/memur/ucret/6570-1-derece-yukselmesi-maasta-ne-kadar-degisiklik-yapar.html
Yukarıdaki linkte belirtildiği gibi uzmanlık yeterliliğini alan bir kariyer uzmanın 2005ten sonra memuriyete başlayanlar için kabul edilen ilave 1 derece ile birlikte (7den 6ya) maaşında 200 TL lik bir artış olacağı söylenebilir mi?

Teşekkürler.

Daha
1 yıl 3 ay önce #11733 yazan metinc
1 derece ile yaklaşık o kadar zam alabilirsin.

Daha
1 yıl 3 ay önce #11737 yazan papatya

mağdur uzman yazan: Sn. Papatya Hanım,

http://memurunyeri.com/memur/ucret/6570-1-derece-yukselmesi-maasta-ne-kadar-degisiklik-yapar.html
Yukarıdaki linkte belirtildiği gibi uzmanlık yeterliliğini alan bir kariyer uzmanın 2005ten sonra memuriyete başlayanlar için kabul edilen ilave 1 derece ile birlikte (7den 6ya) maaşında 200 TL lik bir artış olacağı söylenebilir mi?

Teşekkürler.

Sayın MAĞDURUZMAN,

İlave 1 derece yükselmesi 15 Ocak 2016 tarihinden sonra ilgililer hakkında uygulanacağından, 2016 yılı için geçerli olacak katsayılara göre 1 derece ilerlemesinin yaratacağı maaş etkisi yaptığımız hesapli haberimizde yer alan tutarlardan bir miktar daha fazla olacaktır.

Daha
1 yıl 3 ay önce #11739 yazan Emiraslan74
1 derece 2016 ocakta geçerli olacaksa herhangi bir yasal düzenleme yapılması gerekmiyor o zaman

Daha
1 yıl 3 ay önce #11740 yazan papatya

Emiraslan74 yazan: 1 derece 2016 ocakta geçerli olacaksa herhangi bir yasal düzenleme yapılması gerekmiyor o zaman

Sayın EMİRASLAN74,

Evet. Ayrıca yasal bir düzenleme yapmaya gerek kalmadan Toplu Sözleşme hükümleri gereği 1 derece yükselmesi uygulanacak.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Emiraslan74

Daha
1 yıl 3 ay önce #11766 yazan bababaris
Verilecek derece sadece maaş derecesini mi etkiliyor yoksa kadro derecesini de etkiliyor mu?

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.367 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.