logo yeni siyah

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

MEBBİS Yöneticiliği

Daha
1 yıl 3 ay önce #11665 yazan DeathBringer
Merhaba,

Bir ilçede Milli Eğitim Bakanlığında Programcı ünvanı ile İlçe Mebbis Ağ Yöneticisi olarak görevlendirildim. MEBBİS Yöneticileri Yönetmeliğinde geçen "
j) Atama, yer değiştirme, inha işlemlerinde ve il/ilçe düzeyinde düzenlenen merkezi ve yerel sınavların komisyonlarında, MEBBİS İl/İlçe Yöneticisi olarak görev alır. "
maddesindeki merkezi ve yerel sınavlardan kasıtla hangi sınavlar kastedilmektedir. Görev bana verileli 3 ay oluyor ve bu 3 ay içerisinde 3 sınav gerçekleşti , lakin şu ana kadar herhangibir sınavda MEBBİS İl/İlçe Yöneticisi olarak tarafıma görevlendirme yapılmadı. Nasıl bir yol izlemeliyim, hangi sınavlarda görev alabilirim.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 3 ay önce #11666 yazan nazli
Bakanlık Merkez Teşkilatı Birimleri/İl/İlçe düzeyinde Bakanlık bilişim ve otomasyon sistemleri üzerinde, problem çözme, rehberlik ve danışmanlık gibi işleri yürüten teknik personele MEBBİS Yöneticisi deniliyor.
Yönetmelikte MEBBİS Yöneticisinin neleri yapacağı da belirtiliyor. Bu görevler arasında; atama, yer değiştirme, inha işlemlerinde ve il/ilçe düzeyinde düzenlenen merkezi ve yerel sınavların komisyonlarında, MEBBİS İl/İlçe Yöneticisi olarak görev almaları da sayılmış.
Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MERKEZÎ SİSTEM SINAV YÖNERGESİ hükümlerince yapılan sınav, Merkezi Sınav olarak tarif edilmektedir.
Öte yandan, MEB tarafından il/ilçe düzeyinde çeşitli merkezi olmayan sınavların da yapılması söz konusudur.
Yapılan sınavların Yönetmelik kapsamında bir sınav olması durumunda MEBBİS Yöneticisi olarak sınav komisyonlarında neden görev verilmediğini, sözlü veya yazılı olarak usulüne uygun şekilde üstlerinize müracaat ederek öğrenme yolu denenebilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: DeathBringer

Daha
1 yıl 3 ay önce #11667 yazan DeathBringer
Cevabınız için Teşekkürler Sayın Nazlı,

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.332 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.