logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

aylıksız izin

Daha
1 yıl 3 ay önce #11615 yazan daylah
merhabalar ; 1- Eşi çalışmayan erkek memur eşinin doğum yapması halinde erkek memur 24 ay aylıksız izin kullanabilir mi?
2-eşinin doğum yapması nedeniyle aylıksız izin kullanan memur ayrıca 5 yılını dolduran memura verilen aylıksız izin hakkını da kullanabilir mi?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 3 ay önce - 1 yıl 3 ay önce #11616 yazan feylesof
1-Çalışsın yada çalışmasın eşi doğum yapan memura 24 aya kadar aylıksız izin verilebilir.
2- Bence doğum nedeniyle aylıksız izin kullanan memura 5 yıldan dolayıda izin verilebilir. İkisi birbirini ayrı düzenlenmiş izinler diye biliyorum. Yani birini alman diğerini engellememeli. Sanırım bir hatamız olursa editörler düzeltir

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Son Düzenleme: 1 yıl 3 ay önce yazan feylesof.

Daha
1 yıl 3 ay önce #11617 yazan nilüfer
Aylıksız izin hakkı tanınan her durum ayrı değerlendirlmeli. Eşi doğum yapan memur 24 ay aylıksız izin kullanabiliyor. Eşi yeniden doğum yaparsa yine 24 ay aylıksız izin kullanabilir. Örneğin burada doğum sayısına sınırlama getirilmemiştir. Eşi 5 defa doğum yapan memur, her defasında en çok 2 yıl olmak üzere toplam 10 yıl aylıksız izin kullanabilir.

Öte yandan, doğum nedeniyle aylıksız izin kullanılması, 5 yıl hizmeti olanlara tanınan aylıksız izin kullanma hakkını ortadan kaldırmaz.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
1 yıl 3 ay önce - 1 yıl 3 ay önce #11745 yazan daylah
Yukardaki konuya ek olarak 1- aylıksız izinde geçen süreler kademe ve derece ilerlemesinde dahil ediliyor mu?
2-aylıksız izinde geçen süreler memuriyet hizmet yılından sayılıyor mu?
cevaplarınız için Teşekkür ederiz.
Son Düzenleme: 1 yıl 3 ay önce yazan daylah.

Daha
1 yıl 3 ay önce #11748 yazan Kül Tigin
1 inci soru ile 2 inci soru aynı şeyi ifade ediyor. Yani kademe ve dereceden sayılması, memuriyet hizmetinden sayılması anlamına geliyor. Öte yandan sorunuzun cevabına gelirsek, aylıksız izinde geçen süreler memuriyet kazanılmış hak aylık derecesinde değerlendirilmemektedir.
Konuya ilişkin aşağıdaki yazıda ayrıntılara ulaşabilirsiniz.
http://memurunyeri.com/memur/izin/10482-ayliksiz-izin-kullanmak-memuriyet-ve-emekliligi-nasil-etkiliyor.html

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
9 ay 6 gün önce #13122 yazan daylah
merhabalar yarı zamanlı calısma tam olarak yùrürlüğe girdimi bunu öğrenmek istiyorum teşekkùrler

Daha
9 ay 6 gün önce #13123 yazan papatya

daylah yazan: merhabalar yarı zamanlı calısma tam olarak yùrürlüğe girdimi bunu öğrenmek istiyorum teşekkùrler

Sayın DAYLAH,
Günlük çalışma süresinin yarısı kadar çalışma suretiyle mazeret izni kullanılmasına imkan veren düzenleme ile, haftalık çalışma süresinin yarısında çalışabilmeye (yarım ücretle) imkan veren düzenleme 10 Şubat 2016 tarihinde yürürlüğe girmiş bulunuyor. Durumu uyanlar, bu izinleri kullanabilir.

Daha
9 ay 4 gün önce #13130 yazan Akdağ

papatya yazan:

daylah yazan: merhabalar yarı zamanlı calısma tam olarak yùrürlüğe girdimi bunu öğrenmek istiyorum teşekkùrler

Sayın DAYLAH,
Günlük çalışma süresinin yarısı kadar çalışma suretiyle mazeret izni kullanılmasına imkan veren düzenleme ile, haftalık çalışma süresinin yarısında çalışabilmeye (yarım ücretle) imkan veren düzenleme 10 Şubat 2016 tarihinde yürürlüğe girmiş bulunuyor. Durumu uyanlar, bu izinleri kullanabilir.

Papatya 2013 te doğum yapmıştım,yarım gun sadece 10 subat sonrası doğum yapanları mı kapsıyor?

Daha
9 ay 4 gün önce #13135 yazan papatya

Akdağ yazan:

papatya yazan:

Sayın DAYLAH,

Papatya 2013 te doğum yapmıştım,yarım gun sadece 10 subat sonrası doğum yapanları mı kapsıyor?

Sayın AKDAĞ,
Çocuğunuz zorunlu ilkokul çağına gelinceye kadar haftalık çalışma saatlerinin yarısı kadar çalışabilirsiniz. Ancak bu dönemde maaşınızın yarısını alırsınız.

Daha
8 ay 6 gün önce #13338 yazan daylah
merhaba papatya hanım bir sorum daha olacak yarı zamanlı çalışmayla ilgili: yarı zamanlı çalışılan süreler borçlanıyor bildiğim kadarıyla bu borçlanma yarı zamanlı çalışılırken mi yapılıyor yoksa yarı zamanlı çalışma bittikten sonramı yapılıyor? teşekkürler.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.388 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.