logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Teknisyenin 1 derece alması

Daha
1 yıl 4 ay önce #11587 yazan hllgzl
Sayın Editör ve arkadaşlar; Ben Önlisans mezunu VHKİ idim. Ama 2015 Şubat ayındaki ünvan değişikliği sınavıyla teknisyen olarak atandım. 2 sorum olacaktı size:
-2 yıllık okuduğum için "Tekniker" unvanını kazanmam lazım. Bahsedilen Başbakanlık görüşü gereği 1 derece almam gerekiyor mu???
-Ayrıca, bu sene haziranda lisans mezunu oldum. O yüzdende derece/kademe terfisi almam gerekiyor. Ancak daha diplomayı işlettirmedim. Terfi için öncelikle hangisinin dilekçesini vermeliyim sizce? İkisinden de yararlanma ihtimalim var mıdır?
Lüütfeen cevap :blush: :( :blink:

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 4 ay önce #11590 yazan papatya

hllgzl yazan: Sayın Editör ve arkadaşlar; Ben Önlisans mezunu VHKİ idim. Ama 2015 Şubat ayındaki ünvan değişikliği sınavıyla teknisyen olarak atandım. 2 sorum olacaktı size:
-2 yıllık okuduğum için "Tekniker" unvanını kazanmam lazım. Bahsedilen Başbakanlık görüşü gereği 1 derece almam gerekiyor mu???
-Ayrıca, bu sene haziranda lisans mezunu oldum. O yüzdende derece/kademe terfisi almam gerekiyor. Ancak daha diplomayı işlettirmedim. Terfi için öncelikle hangisinin dilekçesini vermeliyim sizce? İkisinden de yararlanma ihtimalim var mıdır?
Lüütfeen cevap :blush: :( :blink:

Sayın HLLGZL,
Teknik Hizmetler Sınıfı Kapsamında Tekniker olarak görev yapıyor olmanız durumunda memuriyet başlangıç derecenize 1 derece ilave edilmesi gerekecektir.
Öte yandan, daha sonra lisans mezunu olmanız durumunda derece ve kademeniz (eğer değişecekse) yeniden belirlenebilecektir.
Eğitim durumunuz değiştiğinde, emsal uygulaması da dikkate alıbnarak hizmetleriniz ve eğitim durumunuz itibariyle derece kademeniz belirlenecektir.
Lisans diplomasını önce ya da sonra vermenin durumunuzu etkilemeyeceğini düşünmekteyim. Ancak, bu tip durumlarda bazı kurumlarda işlem yapan personelin derece ve kademeyi belirlerken hata yapabildiği de bilinmektedir.
Ayrıcai Tekniker kadrosuna atanmışsanız, dilekçe vermenize gerek olmadan kurumunuz tarafından ilave bir dereceden yararlandırılmanız gerekir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 4 ay önce #11596 yazan Adige
Teknik kadroya atandıysanız 10/2 yerine 9/2 den başlatmışlardır ya da intibakınızı yapmışlardır. Lisans mezunu 9/1 den başladığından derece kademenize bir yararı yok. Yine de kurumunuza lisans diplomanızı verip dosyanıza koydurun.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11597 yazan hllgzl
Ben doğrudan tekniker kadrosuna atanmadım. Sorumda da söylediğim gibi Teknisyen kadrosuna atandım . Ama 2 yıllık mezunu olduğum için tekniker unvanı alıyorum.. Önce diplomamı işlettireyim. intibak yapılsın. Sonra üstüne teknisyenlikten 1 derece ilave ettirme durumum olur mu? :(

Daha
1 yıl 4 ay önce #11598 yazan metinc
İntibakın yapılırken hakettiğin dereceyide alırsın zaten. Ayrıca bir işlem gerek kalmaması lazım.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11599 yazan hllgzl
Şu an 9/1 indeyim. Yetkili bir arkadaş dedi ki Diplomayı işlettirince emsallerime göre göreve başlamış birisi olarak düşünürsek intibak yapılınca 8/1 i olacakmışım. Sonra da teknisyenlikten dolayı dilekçe verirsem bir derece de oradan almalıymışım?Böylece 7/1 olacakmış benim terfim. Bu söylediği doğru mu sizce??? Yada sizce nasıl olmalı?

Daha
1 yıl 4 ay önce #11600 yazan papatya

hllgzl yazan: Şu an 9/1 indeyim. Yetkili bir arkadaş dedi ki Diplomayı işlettirince emsallerime göre göreve başlamış birisi olarak düşünürsek intibak yapılınca 8/1 i olacakmışım. Sonra da teknisyenlikten dolayı dilekçe verirsem bir derece de oradan almalıymışım?Böylece 7/1 olacakmış benim terfim. Bu söylediği doğru mu sizce??? Yada sizce nasıl olmalı?

Sayın HLLGZL,
Teknisyen olarak görev yaparken Tekniker unvanını kazanacak bir eğitim tamamlamışsanız, mezuniyet belgenizi kurumunuza verdiğinizde hakkınızda intibak işlemi yapılacak ve bu aşamada memuriyet giriş derecenize bir derece ilave edilecektir.

Aynı zamanda (teknik olmayan) lisans mezunu da olmanız durumunda, hangi mezuniyet durumunuza ilişkin belgeyi kuruma önce verirseniz ona göre işlem yapılacak, ancak netice itibariyle (her iki belgeyi de verdikten sonra) öncelik sırasının farklı bir etkisi olmayacaktır.

Öte yandan, lise ve sonrasında gördüğünüz eğitimleri tamamlama tarihi ile memuriyete başlama tarihinizi bilmeden, intibak neticesinde ulaşabileceğiniz derece/kademe konusunda net bir cevap verilemez. Bu bilgileri iletirseniz intibak sonrası ulaşacağınız seviye konusunda bir sonuca ulaşabiliriz.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11601 yazan hllgzl
Hemen söylüyorum Sayın Editör,
2011 yılı haziran ayı 2 yıllık bilgisayar teknolojisi mezunuyum.
21/12/2012 tarihinde memuriyete başladım.
2015 Mayıs ayında da unvan değişikliği sınavı ile Teknisyen oldum.
Yine 25/05/2015 tarihinde 2 yıllığın üzerine Lisans Kamu yönetimi bitirdim..
Şimdi ki derece/kademem 21/12/2014 yılı itibariyle 9/1 dir.
Teknisyenlikten bir derece ve lisans tamamlamaktan alacağım terfi ile derece kademem kaç olmalı?

Daha
1 yıl 4 ay önce #11602 yazan papatya

hllgzl yazan: Hemen söylüyorum Sayın Editör,
2011 yılı haziran ayı 2 yıllık bilgisayar teknolojisi mezunuyum.
21/12/2012 tarihinde memuriyete başladım.
2015 Mayıs ayında da unvan değişikliği sınavı ile Teknisyen oldum.
Yine 25/05/2015 tarihinde 2 yıllığın üzerine Lisans Kamu yönetimi bitirdim..
Şimdi ki derece/kademem 21/12/2014 yılı itibariyle 9/1 dir.
Teknisyenlikten bir derece ve lisans tamamlamaktan alacağım terfi ile derece kademem kaç olmalı?

Sayın HLLGZL.
Teknisyen kadrosunda iken, tekniker unvanı kazandıran mezuniyetinize ve teknik olmayan lisans mezuniyetinize ilişkin belgeleri kurumunuza ibraz ettiğinizde yeni derece/kademeniz 8/1 olması gerekecektir. Lisans mezuniyetinizin derece ve kademeniz üzerinde bu aşamada herhangi bir etkisi olmayacaktır.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.511 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.