logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

BÖTE mezunu programcı kadrosu

Daha
1 yıl 5 ay önce #11352 yazan east46
Merhaba,
Kurumum (Tarım Bakanlığı) Ünvan Değişikliği ile Programcı kadrosu için sınav yaptı.Sınavı kazandım.
Ben Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği(BÖTE)Lisans mezunuyum. Bilgisayar İşletmeni kadrosunda çalışıyorum.
Yönetmelikte;
1) En az iki yıllık yüksekokulların bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olmak veya dört yıl süreli yüksek öğrenim mezunu olup Milli Eğitim Bakanlığından onaylı programcı sertifikasına sahip olmak,
2) En az iki programlama dilini ve işletim sisteminin uygulanmasını bildiğini belgelemek,
Elimde programcılık sertifikası yerine bitirdiğim bölümün traskripti var.
Programcılık ile ilgili Halk Eğitim Merkezinden ve Milli Eğitim Müd. sertifika almasına gerek yoktur şeklinde yazıda aldım.
KPSS ile atamalarda atanabiliyorum.
Fakat bakanlığım tereddütte kaldığı için Devlet Personel Başkanlığına görüş sordu ve DPB bizimle alakası yok, YÖK'e sorun dedi.
Bu sefer Bakanlığım YÖK'e görüş sordu ve halen bir sonuç çıkmadı.
sorum şu:
BÖTE mezunları kpss ile aynı kuruma programcı olarak atanabiliyorken ünvan değişikliği ile niye atanamıyor?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 5 ay önce #11354 yazan keremcem
anlamsız işler kurbanı olmuşsun gibi. Kurumun tereddüt etmeseydi atanırdın. YÖK'tende olumlu cevap geleceğini umuyorum.

Daha
1 yıl 5 ay önce #11355 yazan lazslo
Normal şartlar altında KPSS ile atanabilirken görevde yükselmede atanamazsın diyemezler. YÖK'ten olumsuz görüş çıkarsa bu KPSS'ye göre atamalarıda etkiler. Bakanlık aynı okula göre kpss atamalarını yapıyorsa, görev değişikliği atamalarınıda yapmalıydı.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.589 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.