logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

merhaba

Daha
1 yıl 6 ay önce #11199 yazan marjii
daha önceki mesajlarımdan da anlaşılacağı gibi okul da hizmetli olarak çalışıyodum ama katakulle ile müstafi sayıldım şimdi benden son maaşımı istemekteler, bunun için de hakkım da asliye hukuk da dava açılmış kurum zararı diye bu ne demektir? saygılar
Konu kilitlendi.
Daha
1 yıl 6 ay önce #11200 yazan metinc
Öncelikle durumunuza üzüldüm umarım mağduriyetiniz giderilir. kurum zararı almamanız gerektiği halde maaş aldığınız için kurumu zarara uğrattığınız kabul edilmekte olduğundan bunu ifade eder. Yani size fazla ödenen maaş diyebiliriz bu durumda.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: marjii
Konu kilitlendi.
Daha
1 yıl 6 ay önce #11203 yazan marjii
ilginiz için sağolun, merak ettiğim mahkeme günü verilmiş şimdi biliyorum sadece benden ödenen son maaş talep edilecek, bu arada ben mahkemeye gitmek zorundayım etik olarak da en azından ama bu meb çok felaket şekil de hayatımı alt üst etti, ve 40 param bile yok ben nasıl olacak da benden istenen 3 bin lirayı bunlara vereceğim ki habersiz olarak raporlu olduğum sürede müstafi sayılmışım hani maaşı alıp da tamam gitmiyorum olayı değil, şimdi ben mahkemeye gitmezsem ne olur gidersem ne olur... ? gidersem ne diyeceğim hakime bunlar beni haksız yere müstafi saydılar bunlar da belgeleri desem asliye hukuk hakimi bana ne der git idare mahkemesine der... şimdi aklım karıştı zaten akıl da kalmadı da yani ben gideyim mi bu mahkemeye gitmeyi düşün müyorum gitmezsem ne olur ne çıkar sonuç olarak ? teşekkürler
Konu kilitlendi.
Daha
1 yıl 6 ay önce #11204 yazan metinc
Mahkemeye gitmenizi tavsiye ederim. Zaten gitmezseniz hakkınızda zorla getirme kararıda cıkabilir. En iyisi bir avukat bulmanız ve savunmanızı onun yapması.
Konu kilitlendi.
Daha
1 yıl 6 ay önce #11205 yazan Fatihsolmaz
Öncelikle geçmiş olsun. Fazla almış olduğunuz maaşı ödemiş olmanız gerekirdi, dava açıldıysa anlaşılıyor ki aradan uzun bir süre geçmiş. Eğer kurumunuzun haksız olduğunu düşünüyorsanız bu zamana kadar idare mahkemesine gidip en azından daha fazla mağdur olmamanız için Yürütmeyi Durdurma talepli dava açmalıydınız, açmadığınıza göre kurumun haklı olduğunu sizde biliyorsunuz veya iş umrunuzda değil.
Şu aşamada yapmanız gereken en doğru şey eğer itiraz süreniz geçmediyse ve dediğiniz gibi raporlu iseniz idare mahkemesine dava açıp bu davanın esas numarasını Asliye Hukuk Mahkemesine bildirmek olur. Hakkınızda bir mahkeme açıldıysa haklıda olsanız haksız da olsanız gidiniz. Hukuk mahkemelerine gitmemeniz hukuksal olarak hak kaybı yaşamanıza neden olabilir.

Mahkeme borcu ödemenize karar verirse sizden ister, ödeme durumunuz yoksa zaten kurumunuz tarafından icraya verilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı iyi günler.

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.
Konu kilitlendi.
Daha
1 yıl 6 ay önce #11206 yazan semazen
keşke zamanında davanı açsaydın.
Konu kilitlendi.
Daha
1 yıl 6 ay önce #11207 yazan marjii
zamanın da dava açmama fırsat kalmadı ilk önce çalıştığım okul müdürü 4 hizmetliyi gönderdi yerlerine hizmet alımı yaptı yatılı lise olduğundan ben buna itiraz ettim kendim de söz de sendikacıyız ismini vermeyelim hizmetli memur sendikasında genel de milyonlarca kişinin hayatında olan kredi durumları benim de vardı ve ödemek de zorluk çektim aksatma olunca banka avukatı haksız yere maaş hesabıma bloke kodu bunu yapması 10 yıldır var olan sağlık sorunlarımı iyice tetikledi ve hastanelere düştüm 3-3 ay rapor aldım bu sürede gelip gitmeler şunlar bunlar derken ödemelerim iyicene aksadı ki bildiğin sefil bilyorum ana yok baba yok her şey maaşdan hesabı ondan sonra bir daha toparlayamadım kendimi 2 yıl raporlu geçirdim sonra baktım olmayacak çalışmak zorundayım ilgili bölümden özürlü raporu istedim onlar %10 bile etmez dediler başka bölümlere gittim derken bu sürede okul müdürü beni 10 gün işe gelmedi diye müstafi saymış maaşımı bile yapmamış bununla uraştım soruşturma filan derken beni aldılar başka okula sürüverdiler üzerine kademe durdurma cezası verdiler ikinci kademe tekerrüründen üst ceza memurluktan çıkarılma isteği ile yüksek disipline gitti dosyam hadi olsun dedim lakin gittiğim okul müdürü bana dediki ben yokken odama girme ben yerime oturmadan oturma ayrıca okulumuz da 830 öğrenci var 2 hizmetlim var senle 3 kişi oldunuz iş bölümü yapıyorum sana 10 sınıf 5 vc 100 mtre koridor dedim ben hstayım şuyum buyum ne dinleyen oldu ne anlayan zaten 1 kuruşum bile yok aldığım maaşı mahkemeyemi vereyim kiramı mı misal, ondan sonra baktım olmayacak gideyim özürlü raporu alayım dedim mecbur 2 sene önce gittiğim bölüme yine gittim %10 bile etmez diyen doktor %59 verdi.. dedim iyi bari okulda az iş yaparım okul müdürü dedi isterse %90 olsun hizmetli yok sen yapıcan bu işleri dedi dedim yapamam al sağlık raporu mem' defalarca dilekçe yazdım ben yazdıkça bunlar azdı, dedim bari istihrahat raporu alayım da kurtulayım ellerinden her doktora gidişim de tutanak tutulmuş 19 mayıs 1 mayıs 24 nisan da tutanaklar tutulmuş müffetişler soruşturma açtı yine baktım olmayacak allah belanızı versin dedim, hem yüksek disipline görevden çıkarılsın diye dosya gönderdiler hem de yeniden 20 gün yarım gün tam gün gibi tutanakların cezasını verdiler hemen bida kademe tekerrürden ilk giden dosya gelmeden ikinciyi gönderdiler ondan sonra zaten hastayım hastalığım da serebrovasküler beyin damar hastalıkları venoz yetmezliği periferik arter... para yok imkan yok mantık terk söyle bana nasıl dava açayım soruşturma bitmiş ikinci kademe den yüksek disipline görevden çıkarılmam için gönderdiklerin yanın da 5 maaştan kesim 6 uyarı 4 kınama elime tuttuşturuverdiler bide tayinimi ilçeye çıkarmışlar dedim yazıklar olsun ben bi hizmetliyim halime bak dedim kesin yüksek disiplinden bizi görevden atarlar ayrıca 5 maaşdan kesim zaten maaşımda icra var kiram vs zaten hastayım onca savunmalar filan derken gideyim adliyeye avukat dan yardım alayım dedim çalışan olduğun için barodan avukat yok sana dediler dedim bi avukat bulsam en azından paranı sonra vereyim derim diye o da ne 150 lira dava harcı yatırmam gerekli bırak avukatı sadece dava açmak için... dedim yazıklar olsun hanıma dedim ki biz biraz dha istihrahat raporu alalım şehiden boşuna taşınmayalım tayinimiin çıktığı ilçeye gidersek arkamızndan görevden çıkarıldın yazısı gelirse yanarız 5 kuruş paramız yok kalırız oralar da dedim gittim psikyatriye 90 gün rapor veriler o bitti ankaradan daha yazı gelmedi dedim gideyim bidaha uzatyaım raporu gittim doktor izne çıkmış okul müdürü müdür yardımcısı da durumları zaten biliyor başımı yaktılar ikinci okul yani onlar da zaten görevden alındılar bilirsiniz 75 bin idareci bıraktı ya görevi müdür ayrılmış müdür yardımcısı varmış okulda dedim durumları biliyon tayinim de çıktı nede olsa rapor alıcam ama doktor izinli gelsin ben sana raporu getirim dedim... 7 gün sonra doktor geldi 30 gün raporu yenilettim hanımla okula gönderdim müdür yardımcısı demişki ben 10 gün göreve özürsüz gelmedi diye tutanak gönderdim mem demiş, gittim mem e sordum dediler biz seni müstafi saydık valiye onaya çıkardık pat küt bi imza elime müstafi oldun dediler henüz de maaş çekmemiştim çekmiş olduğum maaş geçen ayın 15 idi bu olaylar 12 sinde oldu maaşımı alamayınca hasta halimle tek başıma mem lojmanında kiracı olarak oturuyodum eşyalarımı taşıdım hemen lojmanı boşaltmamı istediler çünkü.... şimdi 30 bine ulaşmış borcum 9 aydır ödenmediğinden bankada faiz ve hanım çalışıyor 800 liralık işte 350 de kira veriyorum 1 çocum var şimdi söle bana ben nasıl hak arayayayım ve arayacaktım?????... bunları yazıyorum ki gör bak bu ülke de ne insanlar var ne durumlar da yazıklar olsun devlete atıverdi beni sokağa hasta halimle bide ben yurttan çıktım öle girdim işe hani yetim metim olayları ki onlar da hepsini biliyorlardı... şimdi söle bana kardeş benmi suçluyum? adıma açılmış icra davası 5 olmuş üstüne mem de açmış... bu nedir nasıl bişidir? yazıklar olsun bırak türklüğü müslümanlığı halkçılığı insanlığa aykırıdır bunlar... yaaa geldim şimdi buralarda acaba beni hapse atarlarsa ne yaparım diye düşünüyorum onun için bilgi arıyorum kurum zararı demişya asliye hukuk filan acaba ceza evine filan girermiyiz gibisinden yani... 2011 yılından 2014 temmuza kadar 4 kademe 15 uyarı 7 maaştan kesim 9 kınama 2 sürgün verdiler... çalmadım çırpmadım tecavüz etmedim gevur değilim vallahi müstafi olayım demedim dermiyim müstafi olursam nasıl geçinirim çocum var 7 yaşında borcum var ama tayinim çıkmış müdür gitmiş müdür yardımcısı da görevi bırakcak ama yeni atanacak müdürü beklediğin den eğreti duruyor tüm evraklarımı biliyor dosyam da var 2011 deki okulda 2 sene ikinci okul da ise 90 günlük zaten istihrahat almışım ki tayinim de çıkmış doktor da yok bide yüksek disiplinden görevden atıldın diye yazı gelme ihtimali de var buna rağmen sen tutanak tut göreve gelmedi ki okula 3 km uzaklık daki mem lojmanında oturuyordum yerim belli adresim belli, müffetişler de müstafi saysın geçsin lojmanı derhal boşalt denilsin elektrik faturamı yatırmadım 100 lira maaşı alamayınca oda şimdi dava açmış icra 500 lira olmuş... şimdi söyleyin bana beyler bu nedir? imtihansa başım üstüne değilse ben ne yapayım şimdi ? hakimde beni çağırıyor öde bunların parasını diye iyide yok nerden verecem? bu nasıl bi hayat kanunlar işler böyle ben anlamadım gitti...yazıklar olsun tabiki çalışmıyorum %68 engelli raporum var 2022 maaşı için müracat ettim eşin çalışıo asgari ücretli die vermediler malul de saymıyorlar tek hastalıkdan %60 olması gerekli benim 2 hastalıkdan %68 biri kardiyoloji biri kap damar oysa tek dal değilmi bu :) ama işte malul de etmiyor beni devlet yetim ve kimsesiz öksüz de oldumu biliyor buna rağmen neden bana bunu yaptılar? beni işten attılar verdikleri 2000 lira maaşla devletmi kurtuldu ? şimdi bankalar arıyor borcunu nasıl ödeyeceksin diye inthar etsem allah cehenneme atacak etmesem hakimler başımda cirit atıyor bankalar öle ev kira ekmek su elektrik ilaç borcum var 350 lira muayyene katkı borcu 2011 den beri ödeyemedim için halen... söyle bana birader benim suçum ne? 14 yıllık hizmetliyim bir kızım var...... sizler insan değilmisiniz? her geçen gün faize biniyor borcum bi sene sonra 100 bin lira olacak bu nedir nasıl bi dünya dır nasıl tek millet tek devlettir... şaştım kaldım onun için yazdım ki anla yani hakkımı savunamadığımı kısa anlatıyorum parmaklarım ağrıdı ondan yani.... hepinize selamlar
Konu kilitlendi.
Daha
1 yıl 6 ay önce - 1 yıl 6 ay önce #11208 yazan marjii
Fatihsolmaz teşekkürler... adıma açılan uyap da görülen 5 icra davam var ve mahkemeye gitmezsem mahkeme beni borçlu olarak kabul edip ne yapacak yani icrayamı sevk edecek yoksa öde ödemezsen hapse girmi diyecek? kurumu haklı görüp icraya verecekse benim gidip gitmememin ne anlamı kalıcak? sonuç da son maaş diyor ki ben son maaşımı almadım ben den istedikleri ilk göreve başlarkenki maaş dimi bu? bi ay önce alıyosun hesabı yani.. velevki ben bilinçli olarak işe gitmemezlik etmedim.. yani hakim ne soracak ki bana kürsüden ve benim ne gibi ptarik bir savunma yapmamı önerirsin avukata mümkün değil gidemem para istiyor çünkü.. hani diyorum mahkeme beni banko suçlu bulacak ozaman bu durum da asliye hukuk olarak ne tür bi karar verecek icra desen ben olmasam da icraya sevk eder olsam da hani durumum kısa ve pratik olarak ne yi değiştirecek gitmem de 3 yıldır da antidepresan kullanıyorum şimdi orda yalnış bişi sölerim bide hakimle kötü olmayayım babaından yoksa ben katil değilim ve kurumu da soymadım ama çok çok fazla stres çektirdiler acı çektirdiler bundan gitmek istemiyorum....o yani
Son Düzenleme: 1 yıl 6 ay önce yazan marjii.
Konu kilitlendi.
Daha
1 yıl 6 ay önce #11209 yazan marjii
çok sağol ama dediğim gibi ben mahkemeye gitsem sinir ve stresimden başka bişi değişmeyecek ödeyemeceğim durumum belli buna rağmen sebep yaralama şu bu hırsızlık vb değil son maaş bundan dolayı mahkeme zorla getirin der mi ? ayrıca avukat tutacak param yok baro da avukat vermio eşn asgari ücrele çalışıyo die benim ne tür bi savunmam olması lazım ki avukat önerdiniz hani hakim bakacak diyecek maaş peşin alındın dan öde bende ödeme durumum yok diyecem oda şöle şöle kararla mahkeme bitmiştir demiyecek mi hani avukatlık filan bi durum olmaması lazım... yani şeymi olur para yoksa yürü hapse filanmı yada hakim ne diyecek ki bana niye maaşı aldınmı diyecek ki son maaşımı alamadım ilk maaşımı benden istemiş oluyor bunlar göreve başlarken.. yani bu basit bişi neden asliye hukuk baksın ne bileyim kafam karıştı...da
Konu kilitlendi.
Daha
1 yıl 6 ay önce - 1 yıl 6 ay önce #11213 yazan Fatihsolmaz
Merhaba, mahkemede sakin olun, zaten mahkemeye beraber çalıştığınız insanlar gelmez, kurumunuzun avukatı gelir, o da zaten sizi tanımaz bile, bu yüzden direkt sizi suçlayıp gergin bir ortam yaratmaz. Sadece hukuki delilleri söyler, ikili konuşmaya girmez. Merak etmeyin mahkemede sizi sinirlendirecek kimse olmaz. Siz sakin olun, önyargı ile gitmeyin yeter. İcra Müdürlüğüne verilmeniz durumunda İcra müdürlüğü borcunuzu ödemenizi tebliğ edebilir diye düşünüyorum. Bu konular hukuki konular olduğundan detaylarını fazla bilmiyorum. Allah yardımcınız olsun.

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.
Son Düzenleme: 1 yıl 6 ay önce yazan Fatihsolmaz. Sebep: paniğe sebep olma
Konu kilitlendi.
Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.491 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.