logo yeni

cumhuriyet bayrami

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Teknik Öğretmen Teknik Hizmetlere Geçerse 1 Derece?

Daha
1 yıl 6 ay önce #11068

Merhaba, forumda biraz araştırdım benzeri sorulduysa kusura bakmayın. Teknik Eğitim Fakültesi mezunu Teknik öğretmenim, bildiğiniz üzere normal öğretmenler göreve 9/1 ile başlarken, teknik öğretmenlere 1 derece verilerek başlanıyor ve ben de 8/1 ile öğretmenliğe başladım. Sonradan mühendislik fakültesini bitirdim ve MEB unvan değişikliği sınavıyla inşallah yakında Teknik Hizmetler sınıfında Mühendis kadrosuna geçeceğim. Kanunda teknik hizmetler sınıfına geçenlerden mühendislik mezunlarına ilave 1 derece verileceği yazıyor. Mühendis kadrosuna geçince 1 derece daha alır mıyım yoksa teknik öğretmen olduğumda zaten 1 derece aldığım için böyle bir hakkım yok mu?

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
1 yıl 6 ay önce #11069

Memuriyet başlangıç derecenize aynı kapsamda 1 derece ilave edildiğinden, mühendislikten dolayı ayrıca 1 derece ilavesi yapılmaz.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.542 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.