logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

666 KHK sonrasında ek ödeme almak?

Daha
1 yıl 8 ay önce #10960 yazan rene
Merhabalar
İsmini söylemek istemediğim bir devlet kurumunda çalışıyorum.
Bildiğiniz üzere pekçok kurumda 666 KHK öncesi ve sonrası işe başlıyan personellerine farklı ücretler ödenmekte. Çalıştığım kurumda da 666 khk öncesinde işe başlıyanlara 2-3bin civarında çeşitli yardımlar yapılmakta göreve başladıktan sonra eşitsizlikleri çeşitli forumlarda dile getiriyorum diye hakkımda soruşturma acılıp savunmam alındı, (Kurum hakkında olumsuz kanaat oluşturmak kuruma iftira atmak ve basına bilgi vermek suçlarından) Lakin savunmamı da kendileri yazmıştı zaten; bu kişi ben değilim diye inkar etmemi istediler ve dosya kapandı.

Herneyse tüm bunların üzerinden epey bir süre geçti ve bağlı bulundugum kuruma özelleştirilen kurumların birinden (havuzdan) torpilli bir mühendis mödür olarak gönderildi...
Ögrendiğim kadarıyla 666 khk sonrasında işe başlamasına rağmen büyük meblağlarda kira yardımı yapılıyormus bu konu hakkında nasıl bir yol izlemem gerekir?
Açıktan bişiy dersem yine benle ilgili birsürü sıkıntı cıkarırlar...

All is Well

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 8 ay önce - 1 yıl 8 ay önce #10961 yazan osman1
ücret, mali ve sosyal haklar dışında 657 sayılı kanuna tabi üst kurullardan birinde çalışıyorsanız, bu kurumlarda sosyal yardım kapsamında lojman tahsisi konusunda rahat davranıldığı, bazı unvanlardaki memurlara oturacağın konutu seç kira sözleşmesini biz yapalım dedikleri de oluyor. sanırım söz ettiğiniz konu böyle bir konu.
Son Düzenleme: 1 yıl 8 ay önce yazan osman1 .
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rene

Daha
1 yıl 8 ay önce #10962 yazan rene
evet bahsettiğiniz sekilde sanırım peki bunu yapmaları uygun mudur?

All is Well

Daha
1 yıl 8 ay önce - 1 yıl 8 ay önce #10963 yazan osman1
Kurumlar lojmanları satınalma yoluyla edinebildikleri gibi, kiralama yoluyla da edinebiliyor. Sözünü ettiğimiz durumda da, kurum personeli için konut kiralıyor. 15.1.2012 sonrası göreve başlayanlar için nakit para ödeme şeklinde değil de kurumun kirladığı evin (kişinin kiraladığı evin kontratını kurum ile ev sahibinin yapması gibi) şeklinde yapmış olabilirler.

Nasıl ki, sizin kurumdaki personelin emsali bir personel başka bir kurumda lojmanda oturabiliyorsa, sizin kurumdaki de kiralama yoluyla edinilen konutta oturabilir. Bu konular sayıştay denetimlerinde belki sorun edilebilir.
Son Düzenleme: 1 yıl 8 ay önce yazan osman1 .

Daha
1 yıl 7 ay önce #10998 yazan semazen
bizde kirada sürünelim bu nasıl bir adalet böyle?

Daha
1 yıl 7 ay önce #11003 yazan rene
Ben aynı kurumda olmama rağmen herhangibir yardım alamıyom şimdi şikayet etsem yine ben haksız çıkarım.
Torpilin olmazsa hiçbişiy olmuyo cidden.

All is Well

Daha
1 yıl 7 ay önce #11004 yazan osman1
Kurum her başvurana kiralık konut bulmaz sanırım. Bir usul belirlemiş olabilirler. Unvan sırası, hizmet süresi gibi. .

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.386 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.