logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Teknisyenin ust ogrenimi bitirmesi

Daha
1 yıl 8 ay önce #10871 yazan elifteymur
Merhaba, meb unvan degisikligi sinavinda 92 puan aldim muhtemelen teknisyen olarak atanacagim ben on lisans bilgisayar teknolojisi ve programlama bolumunu bitirdim. Suan maas derecem 9/1 ve bekarim
1) Programcinin mi yoksa teknikerin mi zam ve tazminatindan yararlanacagim?
2) TH sinifina gectigimde 1 derece verilecek mi?
3) Alacagim maas kac lira olacak ben 2305 Tl hesapadim dogru mudur?
Teşekkurler..

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 8 ay önce #10873 yazan papatya

elifteymur yazan: Merhaba, meb unvan degisikligi sinavinda 92 puan aldim muhtemelen teknisyen olarak atanacagim ben on lisans bilgisayar teknolojisi ve programlama bolumunu bitirdim. Suan maas derecem 9/1 ve bekarim
1) Programcinin mi yoksa teknikerin mi zam ve tazminatindan yararlanacagim?
2) TH sinifina gectigimde 1 derece verilecek mi?
3) Alacagim maas kac lira olacak ben 2305 Tl hesapadim dogru mudur?
Teşekkurler..

Sayın ELİFTEYMUR,
Önlisans mezunu Tekniker ile Programcının zam ve tazminatları aynı seviyededir. Programcının ek ödemesi Teknikere göre daha yüksektir ancak bundan yararlanabilmek için mutlaka programcı kadrosunda görev yapıyor olmanız gerekecektir.
Teknik hizmetler sınıfında tekniker kadrosunda görev almanız durumunda memuriyet giriş derecenize 1 derece ilave edilecektir. Ancak yapılacak intibak sonucunda mutlaka mevcut seviyenizin 1 derece ilerisine gitmemeniz de söz konusu olabilir. (hizmet süreniz, emsal durumunuz gibi hususlar bu hesaplamada önem taşıyacaktır.)
Aylık net maaşınız, unvanınıza, hizmet sürenize ve derece/kademenize göre farklı rakamlarda olabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 8 ay önce #10875 yazan elifteymur
Sayin editorum oncelikle tesekkur ederim.Ben teknisyen kadrosuna atanacagim 1 derece kesin alacak miyim? Cunku bazi arkadaslar 1 derece verilmez diyorlar 657 dmk da teknisyene unvani yokmus ilgili maddede verilmezmis. Ayrica onlisansi 2008 yilinda bitirdim 2012 de memuriyete girdim. 2015 Ocak ayinda lisans mezunu oldum ancak henuz intibak yaptirmadim

Daha
1 yıl 8 ay önce - 1 yıl 8 ay önce #10877 yazan papatya

elifteymur yazan: Sayin editorum oncelikle tesekkur ederim.Ben teknisyen kadrosuna atanacagim 1 derece kesin alacak miyim? Cunku bazi arkadaslar 1 derece verilmez diyorlar 657 dmk da teknisyene unvani yokmus ilgili maddede verilmezmis. Ayrica onlisansi 2008 yilinda bitirdim 2012 de memuriyete girdim. 2015 Ocak ayinda lisans mezunu oldum ancak henuz intibak yaptirmadim

Sayın ELİFTEYMUR,
Teknisyen kadrosuna atanırsanız 1 derece alamazsınız. Sorunuzda tekniker ve programcı kadrosundan söz ettiğiniz için tekniker kadrosuna atanmanız durumunda 1 derece alacağınızdan söz ettim.

Son Düzenleme: 1 yıl 8 ay önce yazan papatya.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: elifteymur

Daha
1 yıl 8 ay önce #10879 yazan elifteymur
Tesekkur ederim,
Teknisyen kadrosunda olupta tekniker unvanini kullananlara 1 derece verilmis DPB gorusu varmis o gorusu bulamadim eger bulursam burada paylasacagim

Daha
1 yıl 8 ay önce #10880 yazan elifteymur
Sayin editorum benim alacagim maas ne kadar yukaridaki bilgiler ısıgında?

Daha
1 yıl 8 ay önce #10881 yazan metinc

elifteymur yazan: Tesekkur ederim,
Teknisyen kadrosunda olupta tekniker unvanini kullananlara 1 derece verilmis DPB gorusu varmis o gorusu bulamadim eger bulursam burada paylasacagim

Devlet personel başkanlığının öyle bir görüş vereceğini sanmam kanun metni ortada. yinede ulaşırsan bizimle paylaş

Daha
1 yıl 8 ay önce #10890 yazan papatya

elifteymur yazan: Sayin editorum benim alacagim maas ne kadar yukaridaki bilgiler ısıgında?

Sayın ELİFTEYMUR,

Daha önceki mesajlarda çok farklı konulara değinildiğinden, yanlış bilgi verilmemesi bakımından, durumunuzu ve hangi koşullardaki maaşınız konusunu sorduğunuzu belirtirseniz cevaplandırmaya çalışırım.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: elifteymur

Daha
1 yıl 8 ay önce #10892 yazan elifteymur
Sayın editörüm,
2005 yılında Kız Meslek Lisesini bitirdim.
2008 yılında Önlisans Bilgisayar Programcılığı bitirdim.
2012 aralık ayında Devlet memurluğuna atandım.
2015 ocak ayında ise lisans mezunu oldum diploma hazırlanmadığı için intibak yaptırmadım.
Ünvan değişikliği sınavı ile teknisyen kadrosuna atanacağım.Ayrıca önlisanstan tekniker unvanına sahibim.
Şuanki maaş derecem 9/1 ve bekarım TH sınıfına geçtiğimde net maaşım ne kadar olacak?

Teknisyene 1 derece verilmesi ile ilgili DPB görüşü olduğunu söylemişlerdi aradım buldum aşağıdaki linkte 18. görüş.
http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/gorus/digerleri-590

Daha
1 yıl 8 ay önce #10894 yazan papatya

elifteymur yazan: Sayın editörüm,
2005 yılında Kız Meslek Lisesini bitirdim.
2008 yılında Önlisans Bilgisayar Programcılığı bitirdim.
2012 aralık ayında Devlet memurluğuna atandım.
2015 ocak ayında ise lisans mezunu oldum diploma hazırlanmadığı için intibak yaptırmadım.
Ünvan değişikliği sınavı ile teknisyen kadrosuna atanacağım.Ayrıca önlisanstan tekniker unvanına sahibim.
Şuanki maaş derecem 9/1 ve bekarım TH sınıfına geçtiğimde net maaşım ne kadar olacak?

Teknisyene 1 derece verilmesi ile ilgili DPB görüşü olduğunu söylemişlerdi aradım buldum aşağıdaki linkte 18. görüş.
http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/gorus/digerleri-590

Sayın ELİFTEYMUR,

Daha önceki mesajlardaki bilgi karışıklıklarını gidermek amacıyla, verdiğiniz son bilgiler çerçevesinde durumunuzu değerlendirecek olursak şunları söyleyebilirim:

**Mevcut durumda, teknik hizmetler sınıfında görev almıyor olmanız nedeniyle önlisans mezunu olarak 10/2’den memuriyete başladığınız ve tam yıl hizmet ile 9/1’e ulaştığınız anlaşılmaktadır.

**Lisans (teknik olmayan) mezunu olmanız durumunda memuriyet başlangıç derece/kademeniz 9/1 olacak ve 2 yıl hizmet ile 9/3’e ulaşırsınız.

**Unvan değişikliği yapmak suretiyle Teknik Hizmetler Sınıfında “Teknisyen” kadrosuna atanmanız halinde, “Tekniker” unvanını da taşıyor olmanızdan dolayı (önlisans mezuniyetinize göre 10/2 olan) memuriyet başlangıç derecenize 1 derece eklenecek ve 2 yıl hizmet ile 8/1’e ulaşmanız gerekecektir. Bu aşamada, teknik olmayan lisans eğitiminin derece/kademenize herhangi bir etkisi olmayacaktır. (Teknikerlikten dolayı başlangıcınız 9/2, teknik olmayan lisan 9/1 olduğu için)

**Teknisyen kadrosuna atandığınızda, hakkınızda teknisyen kadrosu için belirlenen zam ve tazminatların değil, Tekniker kadro unvanı için belirlenen zam ve tazminatların uygulanması gerekecektir.

**Şimdi bulunduğunuz kadro “memur” unvanlı kadro ise aylık net maaşınızın 1.988 TL, “Teknisyen” kadrosuna atandığınızda ise aylık net maaşınız 2.310 TL olması gerekecektir. (Kalkınmada öncelikli yörelerde görev yapıyor olmanız durumunda, Teknisyen kadrosunda ek özel hizmet tazminatından da yararlanma imkanınız olabilecektir)

Söz konusu DPB görüşü memurunyeri.com'da da yer almakta olup, Teknisyen unvanında olanların (teknik üst öğrenimi bitirmeden) 1 derece ilerlemesi alıp alamayacağını sorduğunuz düşüncesiyle bu görüşten daha önce söz edilmemiştir. GÖRÜŞ

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 2.545 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.