logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Geliştirme Ödeneği

Daha
1 yıl 9 ay önce #10578 yazan Fatihsolmaz
Merhaba Arkadaşlar, Üniversitelerde öğretim üyelerine ödenen Geliştirme ödeneği kaç gün üzerinden ödenir?. Fiilen çalışmayanlardan çalışmadığı gün kadar kesmem gerektiğinde bunu o ayda kaç gün varsa bölüp öylemi keseceğiz. Diyelim şubat ayı 28 gün çekiyor, kişinin kuruluş geliştirme ödeneği tutarı 301,37 kr. 10 gün çalışmadı. 301,37/28*10 şeklindemi ödeme yapmalıyım yoksa 301,37/30*10 şeklindemi karar veremedim.

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 9 ay önce #10579 yazan Kül Tigin
Ay hesabında 30 gün esas alındığına göre 30 gün üzerinden hesaplama yapmanın uygun olacağını düşünüyorum.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 9 ay önce #10580 yazan Fatihsolmaz
Bende öyle olması gerektiğini düşünüyorum, zaten say2000 sistemi de öyle hesaplıyor. Ancak burada maaşlar say2000'den yapılmıyor, maaşı yapan birim 31 çeken aylarda 31'den 30 çeken aylarda 30 üzerinden hesaplama yapıyor.

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10581 yazan osman1
Ay hesabının 30 gün üzerinden hesaplanacağı çok açık. Hatalı işlemin farkına varırlar umarım. Aylık maaşlar ocakta da aynı, şubatta da aynı ödendiğine göre, "ay" olarak belirlenen ödemelerin de 30 güne göre hesaplanması gerekir.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10595 yazan feylesof
30 gün üzerinden hesaplanması memurun zararına bir durum ...

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.344 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.