logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Uzman yardımcılığından B grubu mühendis kadrosuna geçiş

Daha
1 yıl 9 ay önce #10515 yazan eem.uzman
Merhabalar;

2014 puanımla bir üst kurulda uzman yardımcılığına atandım. Nisan atamalarında kit lerdeki mühendis kadrosuna geçmek istiyorum. aday memurluk süresince nakil mümkün olmadığından tercih sonuçları açıklandığı zaman istifa etsem yeterli olur mu yoksa bir engel çıkar mı merak içerisindeyim. Tecrubeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 9 ay önce - 1 yıl 9 ay önce #10516 yazan birgul
2014 puanıyla merkezi yerleştirmeniz yapılmamışsa, tekrar merkezi olarak sözleşmeli bir pozisyona yerleştirilmenize engel bir durum yok bildiğim kadarıyla. Yerleştime işlemleri başlayınca tercih yapıp yerleştirme ve atamanız yapıldıktan sonra görevinizden ayrılmanız daha isabetli olur.
Son Düzenleme: 1 yıl 9 ay önce yazan Kül Tigin.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10518 yazan lazslo
a grubu kadrodan mühendisliğe geçmek ilginç bir istek olmuş. Ayrıca memuriyetten sözleşmeli pozisyona geçtiğini biliyorsun sanırım. tabi birde ileride geçtiğin KİT in özelleştiriilmesi söz konusu olabilir. Buna rağmen merkezi yerleştirme ile tekrar yerleştirilirsen ilgili kit atama işlemini yaptıktan sonra, yani her şey kesinleşince istifa edip diğer tarafa süre beklemeden başlayabilirsin.

Daha
1 yıl 9 ay önce - 1 yıl 9 ay önce #10521 yazan eem.uzman
teşekkür ederim sorumun cevabını fazlasıyla aldım. 399 khk ya tabi çalışanların bir kaç küçük ayrıntı dışında 657 ile hemen hemen aynı haklara sahip olduğunu biliyordum. yani iş garantisi vs gibi. özelleşince de başka bir kuruma geçiş oluyor diye duydum. yanlış mı biliyorum acaba?
Son Düzenleme: 1 yıl 9 ay önce yazan eem.uzman.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10522 yazan Kül Tigin
İş güvencesi bakımından memuriyetten farklı sayılmaz. Özelleştirme olduğunda ise isterseniz Devlet Personel Başkanlığı sizi başka bir kadroya atıyor. Ancak bu şekilde atananlar bazen uyum sıkıntısı yaşayabiliyor yeni kurumlarıyla.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.329 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.