logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

istifa sonrası geri dönüş

Daha
1 yıl 9 ay önce #10491 yazan ati
iyi çalışmalar papatya hanım; benim sorum yine istifa sonrası geri dönüşler ile ilgili olacak ama farklı bir yoldan, çünkü ne kadar zorlasamda dilekçelerimin cevapları hep aynı oluyor, olumsuz. şimdi açıktan atamalarla ilgili dpb lığı liste hazırladı ve 2015 bütçesine göre açıktan atamayla personel sayılarını belirlediler. bunların birer örneklerini alıp tekrar bir dilekçe hazırlayıp ekler olarak ekledim. yeni alınacak 4B sözleşmeli memurlar alımları olup tekrardan bana olumsuz cevap gelirse, kazanılmış hak olup yapılan çiftte standart olduğundan yargıda bir hak elde edilebilirmi :S

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 9 ay önce #10492 yazan Kül Tigin
İstifa sonrası yapılan açıktan atamalarda kamu kurumlarının takdir hakkı bulunmaktadır. Ne yazıkki açacağınız dava size bu yönde bir katkı sağlamayacaktır. Dava ile uğraşmak yerine atanmak istediğiniz kurumu ikna etmeye çalışmanızı tavsiye ederim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ati

Daha
1 yıl 9 ay önce #10615 yazan Adige
2015 Mart ayında astsubaylıktan yıllık izinleri kullanarak istifa eden personel, mayıs 2015'te kamu kurumuna memur olarak açıktan atanırsa 2015 yılında tekrar yıllık izin kullanabilir mi?

Daha
1 yıl 9 ay önce #10616 yazan Hermest
Benzer bir soru de benim var. Bir müddet öğretmenlik yaptıktan sonra ist i fa etmiştim. şimdi tekrar dönüş yapmak istiyorum. yeniden kpss vs. mi gireceğim yoksa sadece başvurum yetiyor mu acaba. diğer bir hususta atanmak için başvuru dönemleri mi beklemeliyim.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10618 yazan lazslo

Hermest yazan: Benzer bir soru de benim var. Bir müddet öğretmenlik yaptıktan sonra ist i fa etmiştim. şimdi tekrar dönüş yapmak istiyorum. yeniden kpss vs. mi gireceğim yoksa sadece başvurum yetiyor mu acaba. diğer bir hususta atanmak için başvuru dönemleri mi beklemeliyim.

Daha önce memuriyetin varsa tekrar KPSS ye girmen şart değil. İyi bir torpille açıktan atama yoluyla memur olabilirsin.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.347 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.