logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Doğum yardımı

Daha
1 yıl 10 ay önce - 1 yıl 10 ay önce #10306 yazan emuemu
Merhaba,

Ben memur olarak çalışıyorum, eşim 8 ay önce doğum yaptı. Özel sektörde sgk lı olarak çalışıyordu. Sgk dan doğum izni ücretini aldı doğum yardımı için sgk il müdürlüğüne gittiğinde biz yazı veremiyoruz eşin memur olduğu için o alacak demişler. Bizim kurum da sgk dan eşinin doğum yardımı almadığına dair yazı getirin, getirmezseniz sorumluluğu alırsanız biz veririz dediler, 190 küsür lira sanırım. Benim ne yapmam gerekiyor. Kurumuma dilekçeyle başvurmalı mıyım?
Son Düzenleme: 1 yıl 10 ay önce yazan emuemu.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 10 ay önce #10307 yazan zebani
eşiniz doğum yardımını aldıysa tekrar alabileceğinizi sanmıyorum

Daha
1 yıl 10 ay önce #10308 yazan emuemu
Eşim doğum yardımı aldı demedim, izin ücretini aldı doğum yardımı (analık hakkı) için sgk ya gitti dedim.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10309 yazan zebani
Pardon yanlış anlamışım. SGK dakilerin iş güzarlığı ne demek yazı veremiyoruz. En iyisi hiç ugraşmayıp sorumluluğu alarak parayı almak o zaman.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10310 yazan metinc
Yazı ile başvurursanız yazı ile cevap vermek zorunda kalırlar.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10311 yazan emuemu
Yapmam gereken sgk ya dilekçeyle başvurup eşimin doğum yardımı almadığı ile ilgili bir yazı mı almak olmalı yoksa kurumuma eşim doğum yardımı almadığı için doğum yardımı talep ediyorum mu olmalı

Daha
1 yıl 10 ay önce #10315 yazan metinc
önce sgk'ya başvur ordan alacağın cevaba göre kurumuna başvur...

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.346 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.