logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Yesil Pasaport Sorusu

Daha
1 yıl 11 ay önce #10087 yazan Monsalve
Iyi gunler, bir yakinim devlet bankasindan 4. derecenin 2.kademesinden kidemli sef olarak emekli. Acaba yesil pasaport alabilir mi, kidemli sef olmasinin bir etkisi olur mu?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 11 ay önce #10088 yazan Kül Tigin
Sayın monsalve,
1, 2 veya 3 üncü dereceli kadrolar karşılık gösterilerek veya T.C. Emekli Sandığı ile ilgilendirilip emekli kesenekleri bu derecelerden kesilerek sözleşmeli olarak çalıştırılan Devlet memurları Hususi Damgalı Pasaport (yeşil pasaport) alabilmektedir.
Dolayısıyla kıdemli şef unvanında çalışsa da 1,2,3 üncü derecelere inememiş emekli bir kişiye yeşil pasaport verilmesi mümkün değildir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Monsalve

Daha
1 yıl 11 ay önce #10091 yazan sc
memleketimizde kendi mecrasında normal işleyişle olması gerekenlerde olmuyor,
neden olmuyor hem DPB hemde kurum personel başkanlıkları gerekleri zamanında yapmadığından,
derece, kademe, yıl her şey belli iken pek çok GİH unvanlı memur (bilg.işlt. ve VHKİ) hak ediş uygunluğuna rağmen,
kadrosuzluk sebebi ile 3.derecelere inmeyi bekliyor, bu derecenin ek göstergesi ve hususi pasaport mağduru oluveriyor :(

Daha
1 yıl 11 ay önce #10092 yazan scandisk
vhki bilgisayar işletmeni 3 e inebiliyor ama memur unvanındakiler kadro olarak 3 e inemiyorlar . GİH içinde bile adaletsizlik var.

Daha
1 yıl 11 ay önce #10097 yazan Monsalve
Tesekkurler.

Daha
1 yıl 11 ay önce #10154 yazan agatoran
merhaba ben yeniyim bir kaç yerde duydum bu yeşil pasaport ne işe yarıyor çokmu önemli?

Daha
1 yıl 11 ay önce #10159 yazan osman1
Yeşil pasaport sahibi olanlardan bazı ülkeler vize istemememktedir. Ben başka bir yararını da bilmiyorum. Bu Sitede yer alan bir yazı belki işinize yarar. YAZI

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.361 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.