logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

ÖZEL HİZMET TAZMİNATI

Daha
1 yıl 11 ay önce - 1 yıl 11 ay önce #9822 yazan RAMAZAN44
6360 Sayılı Kanun ile Belediye 3 kadro dereceli 3/1 dereceli Yazı İşleri Müdürü iken Valiliğe 4 .dereceli kadroya 4/1 olarak Araştırmacı olarak atandım. 3 dereceli araştırmacı kadrosunun özel hizmet tazminatı %80 iken, 4 dereceli Araştırmacı kadrosunun özel hizmet tazminatı %68'dir. Müktesebim 3/1 'dir: Acaba özel hizmet tazminatını hangi dereceden alırım.Teşekkürler.
Son Düzenleme: 1 yıl 11 ay önce yazan RAMAZAN44.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 11 ay önce #9824 yazan papatya

RAMAZAN44 yazan: 6360 Sayılı Kanun ile Belediye 3 kadro dereceli 3/1 dereceli Yazı İşleri Müdürü iken Valiliğe 4 .dereceli kadroya 4/1 olarak atandım.Araştırmacı olarak atandım. 3 dereceli araştırmacı kadrosunun özel hizmet tazminatı %80 iken, 4 dereceli Araştırmacı kadrosunun özel hizmet tazminatı %68'dir. Müktesebim 3/1 'dir: Acaba özel hizmet tazminatını hangi dereden alırım.Teşekkürler.

Sayın RAMAZAN44,

Kazanılmış hak aylık derecenizin altındaki bir kadroya atanmanız ancak isteğiniz olması halinde mümkün olabilecektir. Öte yandan, Araştırmacı (müdür yardımcısı) unvanı için özel hizmet tazminatının kadro derecesine göre belirlenmiş olması nedeniyle, bulunacağınız derecenin özel hizmet tazminatı oranından yararlanmanız gerekecektir. (4. Derece kadroda %68)

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: RAMAZAN44

Daha
1 yıl 11 ay önce #9832 yazan RAMAZAN44
Cevabınız için teşekkürler. Ayrıca kendiisteğim ile değil 6360 sayılı kanun ile atandım ve %80 özel hizmet tazminat oranından %68 özel hizmet tazminat oranına denk gelmektedir.Eski haklarım için ne yapılabilir.

Daha
1 yıl 11 ay önce #9833 yazan RAMAZAN44
#9832 Cevabınız için teşekkürler. Ayrıca kendiisteğim ile değil 6360 sayılı kanun ile dpb tarafından atandım ve %80 özel hizmet tazminat oranından %68 özel hizmet tazminat oranına denk gelmektedir.Eski haklarım için ne yapılabilir.

Daha
1 yıl 11 ay önce #9834 yazan papatya

RAMAZAN44 yazan: #9832 Cevabınız için teşekkürler. Ayrıca kendiisteğim ile değil 6360 sayılı kanun ile dpb tarafından atandım ve %80 özel hizmet tazminat oranından %68 özel hizmet tazminat oranına denk gelmektedir.Eski haklarım için ne yapılabilir.

Sayın RAMAZAN44,
6360 sayılı Kanunun Geçici 1 inci maddesinde; bu Kanun uyarınca belediye ve bağlı kuruluşlara devredilen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur kadrolarındaki personelin, 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanunun değişik 22 nci maddesinin ikinci, üçüncü ve beşinci fıkralarında belirtilen esas ve usuller çerçevesinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarına, Devlet Personel Başkanlığı tarafından nakledileceği de düzenlenmiştir.
4046 sayılı Kanunun 22 nci maddesinin ikinci fıkrasında ise “Nakle tâbi personelin, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre kazanılmış hak aylık derecesinden aşağı olmamak kaydıyla, 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarından Devlet Personel Başkanlığınca tespit edilen kadroya, anılan Başkanlık tarafından kırkbeş gün içerisinde ataması teklif edilir. …“ hükmüne yer verilmiştir.
Bu çerçevede, eğer atamanız kazanılmış hak aylık derecenizin (emekli keseneğine esas derecenizin değil) altındaki bir dereceye yapılmış ise, durumu kurumunuza ileterek gerekirse Devlet Personel Başkanlığıyla da irtibata geçilmek suretiyle kadro derecenizin düzeltilmesi sağlanabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: RAMAZAN44

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.333 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.