logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

programcı ve çözümleyiciler

Daha
3 yıl 2 ay önce #816 yazan hakancan
programcı ve çözümleyicilerin yapılan son toplu sözleşme ile yılbaşında ths geçirilmesinde idarenin insiyatif kullanma yetkisi varmı.yani ben programcı ve çözümleyicilerin maaşlarını gih sınıfından öderim deme yetkisi varmı.
birde programcı ve çözümleyicilerin ths geçirilmeleri için idare ile görüşme yapması gerekecekmi.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #819 yazan Kül Tigin
2014-2015 Toplu Sözleşmesi Madde 25- (1) 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname eki Cetveller ile diğer ilgili kadro cetvellerinde genel idare hizmetler (GİH) sınıfında yer alan, ancak 24/6/2013 tarihli ve 2013/5002 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla unvanları Teknik Hizmetler Sınıfına alınan “Programcı” ve “Çözümleyici” unvanlı kadroların hizmet sınıfı “TH” olarak uygulanır.

Hükümden de görüleceği üzere, bu konuda idareye bir takdir yetkisi tanınmamıştır. Dolayısıyla süreç kendiliğinden işleyecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: siyahkartal

Daha
3 yıl 2 ay önce #823 yazan mavidelisi
Merhaba arkadaşlar , bilgisayar mühendisiyim ama çözümleyici (gih) kadrosunda çalışıyorum 2014 ocak ayında TH sınıfına geçtiğimizde mühendislerin özel hizmet tazminatlarından faydalanabiliyor muyuz ? Heryeri araştırdım her kafadan bir ses var anlayamadım . 2 yıllıklar 4 yıllıklar diye ayırmışlar ve her ikisi de aynı maaşı alacaklar ne derecede adalaetli olur onu bilemem ama mühendis kökenli arkadaşlar nasıl bir durumda olacak ocak 2014 te TH sınıfına geçtikten sonra mühendis maaşı alıp alamayacağımı merak ediyorum.yardımcı olursanız minnettar olurum. Kolay gelsin

Daha
3 yıl 2 ay önce #1433 yazan programcı77
Tabiki yararlanırsınız ;) çok şanslısınız bizim arkadaş vardı bilgisayar teknikeri ..mühendislik bitirdi maaşı direkt 900-1000 tl civarında arttı ;)

Daha
3 yıl 2 ay önce #1437 yazan birgul
Yararlanılması gerekir. Üst öğrenim olarak Mühendisliği bitirenler hakkında Mühendisin haklarının ödeneceği yazıyor da mühendis olarak başka unvanda işe girenlerden açıkça söz edilmiyor. Çünkü mühendisin th sınıfında başka bir unvanla görev yapabileceği önceden düşünülmemiş.

Bu konuda ödeme yaparken sorun çıkabilir. Ama dava açılırsa kazanılır. Mühendis olup teknisyenlik yapanlar (sonradan mühendisliği bitirdi diye) mühendis haklarından yararlanırken, mühendis olup çözümleyici kadrosunda olanların yararlanmaması abes bir durum olur.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1444 yazan jayjay
mesela bn bilgisayar mühendisliğini bitirdim ama GİH de düz memurum.hiç bişeden yararlandığımız yok.sonradan da bitirmedim mühendisliği.memurluğa girerken böyle aldılar bizi :)

Daha
3 yıl 2 ay önce #1507 yazan papatya
Bitirdiği üst öğrenimin zam ve tazminatlarından yararlanabilme hususu sadece teknik ve sağlık hizmetler sınıfında olanlar hakkında uygulanmaktadır.

GİH Sınıfında bir kadroda bulunuyorsanız Bilgisayar Mühendisi unvanına sahip olmanız nedeniyle herhangi bir ödeme farklılığı olmayacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #1514 yazan jayjay
her ayrıcalık zaten hem thde var hem de shde.bu durum anayasaya aykırı bnce

Daha
3 yıl 2 ay önce #1521 yazan turanaga
TH ile SH her konuda niye ayrılmış, kayrılmış ki? Personel mi bulunmuyor bu alanda?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1534 yazan jayjay
evet eskiden personel bulunmuyormuş.GİHde de genelde ortaokul mezunu insanlar çalışırmış.ama durum artık böyle olmamasına rağmen GİH sınıfı hala ortaokul mezunu muamelesi görmekte

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.391 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.