logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

memur iş bıraksa rapor alsa ne olur?

Daha
2 yıl 1 ay önce #9562 yazan esma
Memur bir işi tamamlamadan yaparsa(örneğin gitmesi gereken istatistik bir tabloyu zamanında görmeden, veya yanlış yaptığının farkına vardı ama yeterli zamanı olmadı) ve sonrasında yasal işlem olan bir işi tam yapmadan rapor alırsa sorumlu bölümün şefi mi olur rapor alan memur mu olur herhangi bir cezai işlem uygulanır mı?( sorumsuz bir şefi varsa adam geziyor ve tüm işi memura bırakıp giderse sorumlu kim olur. birde şefe dedim bilmiyorum yardımcı olun kendin stajeri al yanına yap dedi)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9563 yazan nazli
Her iş yerinde rastlanması mümkün olan bir durum sizinki de. Amirler bazen işi öğretmeden iş isterler. Bu tip durumlarda amirden eğitim isteğinizi bile yazılı yapmakta yarar olabilir. Talepler yazılı olunca, cevap veren amir 2 kere düşünmek zorunda kalacaktır.

Görevi zamanında yapmayan ya da hatalı yapan memur, işi tamamlamadan rapor alırsa, işten doğacak sorumluluktan kurtulmaz. 10 gün süreli bir iş olduğunu varsayarsak 9 uncu gün hiç birşey yapılamış ve rapor alınmış olsun. İş hangi memura kaldıysa onun bu işi 1 günde yapmaması/yapamaması sorumluluğun rağor alanda da olmasını engellemeyecektir.

Daha
2 yıl 1 ay önce #9564 yazan esma
ya şefin sorumsuzluğu. bana yardımcı olun dedim işim var dedi çıktı dışarı gezmeye gitti. o neden ceza almıyor.

Daha
2 yıl 1 ay önce #9565 yazan esma
eski şefim akşama kadar internette oturuur mesai bitince eve giderdi, şimdiki de hep dışarıya gider oturmak ona gelmiyormuş. 5-10 dk da bir yazıları havale eder yazının üstüne esma hanım yazar . tek yaptığı bu. kanunda şeflere hiç görev verilmemiş mi. tek işleri memurlara yüklemek sonrada istediğini yapmak böyle bir adalet nerde görülmüş.

Daha
2 yıl 1 ay önce #9566 yazan nazli
Ceza verilecekse, işin yapılmamasındaki kusuru oranaında ona da ceza verilmesi gerekir tabi.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.400 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.