logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

68/B uygulaması

Daha
2 yıl 1 ay önce #9285 yazan Zaho
Sayman kadrosundayım maaş müktesebim 4-2 ancak tarafıma 1. derece kadro tahsis edildi bu durumda 68/B torba kadro uygulamasına tabi miyim? hangi dereceden maaş almam gerekir?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce - 2 yıl 1 ay önce #9286 yazan Kül Tigin
Kazanılmış hak aylığınız 4 ün 2 si iken 1 inci dereceye atanmışsanız, hakkınızda 68/B uygulanmış demektir. Torba kadro uygulamasında, atandığınız kadro derecesinin aylık ve özlük haklarını alırsınız.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 1 ay önce yazan Kül Tigin.

Daha
2 yıl 1 ay önce #9287 yazan Zaho
Peki derecem 4-2 iken 1. derecenin tarafıma tahsis edilmesinin 68-B dışında başka bir tahsis şekli varmı dır? yani başka bir deyişle söz gelimi "sana bu kadroyu 68/B ye göre deilde başka bir maddeye göre tahsis ettik ve bu yüzden 1. derecinin mali haklarından faydalanamasın" şeklinde bir yol bir mazeret varmı dır? saygılar.

Daha
2 yıl 1 ay önce #9288 yazan Kül Tigin
Sayın Zaho,
GİH sınıfındaki memurlar için 1-4 derece kadrolarda, bir personelin kazanılmış hak aylığının altındaki dereceli kadrolara atanmaları 68/B uygulaması ile olmaktadır. Dolayısıyla atandığınız derecenin özlük haklarından faydalanırsınız.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 8 ay önce #10916 yazan Zaho
Hocam Tekrardan merhaba. daha önce size belirttiim gibi kadro derecem 4-2 iken bakanlıkça tarafıma 1. derece tahsis edilmişti ve ben bunun 68-b uygulaması kapsamında olduğunu belirttiğim için mali haklarından faydalanıyordum. geçen hafta maliye yetkilileri bir inceleme başlatmış ve bana tahsis edilen kadronun 68-b uygulaması değil sadece kadro tahsisi şeklinde olduğunu ifade ederek yazılı olarak kurumuma yazı yazdılar.
sizden ricam bana tahsis edilen kadronun derece terfi onayında 68-b madesi gereğince ibaresi eklenmediği için bir sıkıntı oluşturup oluşturmayacağı ve tarafıma tahsis edilen kadronun 68-b dışında herhangi bir maddeyle mümkün olup olmayacağıdır? yani eğer tarafıma tahsis edildiyse bu ancak 68- ile mümkün olabilmektedir. yok eğer bu madeye göre değil diyorlarsa o halde neye göre tarafıma tahsis edtmiş olabilirler?
açıklayıcı bir bilgi verirseniz çok makbule geçet. tşklr iyi çalışmalar diliyorum.

Daha
1 yıl 8 ay önce #10917 yazan karslı
657 sayılı Kanun' un 68/B maddesi hükümlerine göre atananlar atandıkları kadronun aylık (Ek gösterge dahil) ve diğer haklarından yararlanırlar ancak bu haktan yararlanabilmek için atama onayında anılan maddenin (657 sayılı Kanun' un 68/B maddesi gibi) dayanak olarak gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum ....

Daha
1 yıl 8 ay önce - 1 yıl 8 ay önce #10920 yazan metinc

Zaho yazan: Hocam Tekrardan merhaba. daha önce size belirttiim gibi kadro derecem 4-2 iken bakanlıkça tarafıma 1. derece tahsis edilmişti ve ben bunun 68-b uygulaması kapsamında olduğunu belirttiğim için mali haklarından faydalanıyordum. geçen hafta maliye yetkilileri bir inceleme başlatmış ve bana tahsis edilen kadronun 68-b uygulaması değil sadece kadro tahsisi şeklinde olduğunu ifade ederek yazılı olarak kurumuma yazı yazdılar.
sizden ricam bana tahsis edilen kadronun derece terfi onayında 68-b madesi gereğince ibaresi eklenmediği için bir sıkıntı oluşturup oluşturmayacağı ve tarafıma tahsis edilen kadronun 68-b dışında herhangi bir maddeyle mümkün olup olmayacağıdır? yani eğer tarafıma tahsis edildiyse bu ancak 68- ile mümkün olabilmektedir. yok eğer bu madeye göre değil diyorlarsa o halde neye göre tarafıma tahsis edtmiş olabilirler?
açıklayıcı bir bilgi verirseniz çok makbule geçet. tşklr iyi çalışmalar diliyorum.

Bir kadroya ya normal derece terfisi yoluyla atanırsın(68/A) ya da torba kadro yoluyla(68/B ). Ancak eğitim öğretim hizmetleri ile sağlık hizmetleri sınıfında ayrı bir idari görevlere atanma şekli de vardır.
Normal derece terfisinde zaten atandığın kadronun maaşını alırsın. 68 B' de de durum böyledir. Yani torba dışında normal terfi yoluyla atandıysan da atandığın kadronun maaşını alırsın. Ancak normal şekilde derece terfisi ile atanamıyorsan ve terfi onayında 68/B ile atandığın belirtilmiyorsa, sorun atama işlemindeki yanlışlıktır.
Bence yeni bir atama terfi onayı ile sorun düzeltilebilir.
Son Düzenleme: 1 yıl 8 ay önce yazan metinc.

Daha
1 yıl 8 ay önce #10924 yazan osman1
4 üncü derecede iken 1 inci derece kadronun aylık haklarını alabilmek, ancak bu kadroya atanmış olma halinde mümkün olabilir. Bu kadroya atanabilmek için de 657 sayılı Kanunun 68/B maddesine göre yapılmış bir atama işleminin ortada bulunması gerekir. Böyle bir atama yoksa, 1 inci derecede görevlendirildiniz denilmesi o dereceli kadronun haklarının alınmasını sağlamaz.

Daha
1 yıl 8 ay önce #10929 yazan Zaho
Hocam bulunduğum derece yani 1. derece görevlendirme değil, bakanlıkça tarafıma tahsis edilmiş ve müdürlükçe de tarafıma onay alınmıştır. tek sorun onayda 68-b şeklinde yazılmadığıdır. müdürlükteki arkadaş ısrarla 68-b yazmam diyor!! burada anlaşılmayan nokta şu, bu kadroya atanma şeklim 68. madde dışında başka maddeyle mümkün olabilir mi? mümkün değilse o maddenin yazılmaması mali haklarından faydalanmayacağım anlamına mı geliyor? tşklr

Daha
1 yıl 8 ay önce - 1 yıl 8 ay önce #10930 yazan metinc
68/B dışında başka şekilde atanman mümkün değil. Müdürlükteki arkadaş niye 68/B yazmıyorki onuda anlamış değilim. 68/B kullanılmadan ataman mümkün değil kısaca.
Son Düzenleme: 1 yıl 8 ay önce yazan metinc.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.354 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.