logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

doğum sonrası nöbet iznimi ve süt iznimi kullanamıyorum

Daha
2 yıl 1 ay önce #9255 yazan murat42
EŞİM ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNDE ASİSTAN DOKTOR OLARAK ÇALIŞIYOR.13 AYLIK BİR OĞLUMUZ VAR. BİLDİĞİM KADARIYLA DEVLET MEMURU OLAN ANNELERİN DOĞUM SONRASI 2 YIL GECE NÖBETİ VE SÜT İZİNLERİ VAR. FAKAT BİZİM ANABİLİM DALI BAŞKANIMIZ EŞİME SÜT İZNİ KULLANDIRMIYOR VE GECE NÖBETLERİNE EŞİMİDE SOKUYOR. YASAL OLARAK ANABİLİM DALI BAŞKANIMIZIN BÖYLE BİR HAKKI VAR MIDIR BİGİ ALMAK İSTİYORUM.TEŞEKKÜR EDERİM

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9257 yazan Kül Tigin
Sayın Murat42
2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 64 ncü maddesinde:
İzinler:
Madde 64 – Öğretim elemanları yıllık izinlerini, normal olarak,öğrenime ara verilen zamanlarda kullanırlar. Bunların diğer izinleri ile Yükseköğretim üst kuruluşları personelinin ve yükseköğretim kurumları memurlarının izin işleri 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre yürütülür.
hükmü yer aldığından dolayı araştırma görevlileri de memurlarla aynı izinleri kullanırlar.
Memur doğum sonrası analık izin süresinin bitim tarihinden itibaren süt izni kullanmaya hak kazanır ve süt izni kullanma hakkı kazandığı tarihten itibaren, ilk altı ay için günde üç saat, ikinci altı ay için günde birbuçuk saat süre ile süt izni verilir.
Gece nöbetinde ise memura doğum yaptıktan sonra iki yıl süre ile nöbet verilemez. Her ne kadar gece nöbeti bir izin olarak değerlendirilmese de, 2547 de bu konuda bir hüküm yer almaması dolayısıyla araştırma görevlilerinin de bu haktan yararlanması gerektiğini düşünüyorum.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: murat42

Daha
2 yıl 1 ay önce #9259 yazan murat42
sağol

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.343 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.