logo yeni siyah

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Torba Kadroya başvurabilir miyim?

Daha
2 yıl 2 ay önce #9052 yazan çamdalın
Ben 2 yıl 2 aylık memurum. 68/B : de özel sektör çalışmalarının 3/4 ü bu kadro için sayılır diyor, ya da ben doğrumu anlıyorum. Benim özelde 2400 gün hizmetim var. Bunun 3/4 ü 1800 gün yapıyor, bu da yaklaşık 5 yıl yapar. Askerlik tede yedek sebay olarak askeri öğrencilik dahil 1 yılım var. Bunları toplayınca 8 yılı geçiyor. Ben torba kadroya başvurabilir miyim?. Her başvuran alır mı ?. 68/B de aşağıda, fikirleriniz nedir?

DERECE YÜKSELMESİNİN USUL VE ŞARTLARI:
Madde 68 - B) Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı hariç, sınıfların 1, 2, 3 ve 4 üncü derecelerindeki kadrolarına, derece yükselmesindeki süre kaydı aranmaksızın, atanmasındaki usule göre daha aşağıdaki derecelerden atama yapılabilir.

Ancak, bu şekilde bir atamanın yapılabilmesi için ilgilinin;

a) 1 inci dereceli kadrolardan ek göstergesi 5300 ve daha yukarıda olanlar için en az 12 yıl,
b) 1 inci ve 2 nci dereceli kadrolardan ek göstergesi 5300’den az olanlar için en az 10 yıl,
c) 3 üncü ve 4 üncü dereceli kadrolar için en az 8 yıl,

hizmetinin bulunması ve yükseköğrenim görmüş olması şarttır. Dört yıldan az süreli yükseköğrenim görenler için bu sürelere iki yıl ilave edilir. Bu sürelerin hesabında; 8/6/1984 tarihli ve 217 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesi kapsamına dâhil kurumlarda fiilen çalışılan süreler ile Yasama Organı Üyeliğinde, belediye başkanlığında, belediye ve il genel meclisi üyeliğinde, kanunlarla kurulan fonlarda, muvazzaf askerlikte, okul devresi dâhil yedek subaylıkta ve uluslararası kuruluşlarda geçen sürelerin tamamı ile yükseköğrenim gördükten sonra özel kurumlarda veya serbest olarak çalıştıkları sürenin; Başbakanlık ve bakanlıkların bağlı ve ilgili kuruluşlarının müsteşar ve müsteşar yardımcıları ile en üst yönetici konumundaki genel müdür ve başkan kadrolarına atanacaklar için tamamı, diğer kadrolara atanacaklar için altı yılı geçmemek üzere dörtte üçü dikkate alınır.

Bu bent hükümlerine göre atananlar atandıkları kadronun aylık (Ek gösterge dahil) ve diğer haklarından yararlanırlar. Bu suretle üst dereceye atananların bu kadrolarda geçirdikleri her yıl kademe ilerlemesi ve her "3" yıl derece yükselmesi sayılmak suretiyle kazanılmış hak ve emeklilik keseneğine esas aylık derecelerinin yükselmesinde gözönüne alınır. Ancak atandıkları kadro aylıkları, başka görevlere atanma halinde kazanılmış hak sayılmaz.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 2 ay önce #9053 yazan papatya
Sayın ÇAMDALIN,

Hizmet sürenizin (yüksek öğrenim sonrası özel sektör hizmet sürenizin 3/4'ü dahil) 8 yıl ve üzerinde olması durumunda, maddede yazan diğer koşulların varlığı halinde ilk dört dereceli kadrolara atanabilirsiniz.

Ancak bu kadrolara atanma konusunda kurumların takdir ve tercih ve isteğinin bulunması gerekir. Memurun başvurup da kurumların atamak zorunda olacakları kadrolar olmadığı için, bu kadrolara atanmak için bir müracaat şartı bulunmamaktadır.

Ayrıntılı bilgilere Memurunyeri.com'da yayınlanan bir yazıdan uşlaşabileceğinizi düşünüyorum. Yazı ...

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.364 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.