logo yeni siyah

× Burada kamu personeliyle ilgisi olmayan her konuda paylaşımda bulunabilirsiniz.

E-baydan alışveriş gümrüğe takılırmı

Daha
2 yıl 11 ay önce #5002 yazan kemal cebi
e-bay sitesinden alışveriş yapmayı düşünüyorum. özellikle gümrükte çalışan arkadaşlar yaklaşık 50 dolarlık bir malzeme alacağım gümrüğe takılırmı bu. vergi ödermiyim vergi ödersem çok pahalıya gelecek çünkü. Gelişmiş ülke diyoruz hala her istediğimizi memlekette bulamıyoruz.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 11 ay önce #5004 yazan mithat
Vergi alırlar. Tanıdık biri aracılığıyla yurda giriş yapılması yolunu denemek lazım. Nasıl iştir anlamak mümkün değil. Başka birine getirtiyorsunuz vergi yok, kendiniz alıyorsunuz vergi var.

Daha
2 yıl 11 ay önce #5006 yazan semazen
ben belli bir miktarı geçince vergi alınıyor diye duymuştum. miktarıda tam hatırlamıyorum ama 100 doların üstünde bir rakamdı. senden vergi alacaklarını zannetmem.

Daha
2 yıl 11 ay önce #5018 yazan keremcem
yurtdışı alışverişlerde vergi ödeme limitini bu yıl içinde 75 euro ya düşürdüler. eskiden daha yüksekti. 75 euro da 220 lira gibi bir sey yapıyor galiba

Daha
2 yıl 9 ay önce #6299 yazan emlcvdv
70 dolar üzeri takılır

Sayfa oluşturma zamanı: 0.356 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.