logo yeni

× Burada kamu personeliyle ilgisi olmayan her konuda paylaşımda bulunabilirsiniz.

Yanlış yazılan şase numarası

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #1600 yazan Fatihsolmaz
Geçen sene bir oto aldım, ağustos ayında muayeneye götürdüm, muayenede aracın şase numarasının ruhsata hatalı yazıldığını fark ettiler, dolayısıyla araç muayeneden geçmedi. Hemen Trafik tescile gittim, durumu anlattım. Benden 155,50 tl ücret istediler. Ancak ben daha önce araştırdığımdan Emniyet Genel Müdürlüğünün bu konuyla ilgili talimatı olduğunu, personelden kaynaklı hatalardan dolayı benden ücret almamaları gerektiğini söyledim. Yinede aldılar. 155,50 tl ödedim ama o parayı geri alacağıma da yemin ettim. Hemen durumu anlatan bir dilekçe yazarak Emniyet Genel Müdürlüğüne gönderdim, Cuma günü beni Trafik Tescil'den arayarak, " bu talimattan haberleri olmadığını, gelmem halinde ücreti iade edeceklerini, mesai saatlerinde müsait olmamam halinde mesai saatleri dışında bile yardımcı olabileceklerin söylediler. Eğer sizin veya çevrenizden birinin başına bu durum gelmesi halinde aşağıda paylaştığım talimatı ekleyerek EGM'ye dilekçe yazın. İyi günler.

Konuyla ilgili talimat

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Fatihsolmaz.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 4 hafta önce #3317 yazan osman1
Benzer bir durumu ben de yaşadım. Ama muayeneye aracı sigorta yaptırdığım yerden gelip götürdüklerinden konuyu nasıl çözdüler bilemiyorum. Muayene yapıldı.

Daha
3 yıl 4 hafta önce #3318 yazan Fatihsolmaz
Yani şase numarası yanlış olduğu halde muayenedenmi geçti?. Eğer öyleyse ya muayene istasyonundaki kişilerin gözünden kaçmıştır, yada sizin sigortacının bir ahbabı vardır. İleride sorun çıkabilir, bence şase numarasını düzelttirin.

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.

Daha
3 yıl 4 hafta önce #3319 yazan osman1
Ancak ne yapmışlarsa, internetten muayene sorgusunu yapmıştım hatırladığım kadarıyla, önceden çıkmayan muayene sonucu sigortacı sonrası çıkıyordu.

Ancak verdiğiniz bilgileri değerlendirip önümüzdeki yıl muayene öncesinde konuyu araştırayım.

Daha
2 yıl 9 ay önce #6301 yazan emlcvdv
benim de başıma gelmişti

Sayfa oluşturma zamanı: 0.340 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.