logo yeni

× Burada kamu personeliyle ilgisi olmayan her konuda paylaşımda bulunabilirsiniz.

TTNET ve Nakil sorunu...

Daha
3 yıl 2 ay önce #1387 yazan Fatihsolmaz
3-4 yıldır Türk telekomdan telefon, TTNET'ten internet hizmeti alıyorum. Bu süre zarfında bazen il içi bazen il dışı 6-7 defa taşınmak zorunda kaldım. İnterneti taşımak için her başvurduğumda en az 2 hafta uğraştım, saha ekipleri yaptık derler telefonum, internetim çalışmaz. Müşteri hizmetleri saha ekiplerine yönlendirir, o beceriksizler altından kalkamaz. İnterneti sadece tek başvuru ile nakil ettirmek nasip olmadı. En son başvurumda ise telefonu taşıyıp, interneti taşımamışlar. A be akıllılar, telefonu taşıdığımda diğer tarafta internet hangi telefona bağlı olacak. Sanki telefonsuz (sabit ücret adı altında haraç almadan) internetmi kullandırıyorsunuz. TTNET'ten bağrım yandı, eğer internet alacak olan varsa TTNET'ten uzak dursun. Hele hele ileride nakil ettirmeyi düşünen varsa asla TTNET bayi bulanan kaldırımdan geçmesin. Memuruz, arada tayinimiz görevlendirmemiz olur, internet nakil konusunda sıkıntı yaşamamanız için yazıyorum. Sağlıcakla kalın.

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1389 yazan mithat
Teşekkürler Fatih bey. Ben de kablonetten TTNET'e geçecektim, bu bilgilendirme sonrası sanırım vazgeçeceğim.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1392 yazan keremcem
Şimdiye kadar çevremden ttnetle ilgili çok şikayet duydum ama ben hiç sıkıntı yaşamadım şanslıyım heralde...

Daha
3 yıl 2 ay önce #1393 yazan Fatihsolmaz

mithat yazan: Teşekkürler Fatih bey. Ben de kablonetten TTNET'e geçecektim, bu bilgilendirme sonrası sanırım vazgeçeceğim.

Rica ederim, kimse mağdur olmasın istiyorum. Eğer bir firmayla iş yapacaksanız, o firmayı Şikayet var adresinden araştırmanızı isterim. O firma ile daha önce çalışıp şikayeti olanlar yazıyor. Gayet güzel bir site.. Esenle kalın.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1395 yazan Fatihsolmaz

keremcem yazan: Şimdiye kadar çevremden ttnetle ilgili çok şikayet duydum ama ben hiç sıkıntı yaşamadım şanslıyım heralde...

TTNET'le ne gibi işlemleriniz oldu?. İnternet hizmetleri çok iyi ancak eğer saha ekiplerine işiniz düşüyorsa yani evinizde binanızda işlem olacaksa insanı çok yoruyorlar. Mideme kramplar giriyor onlarla konuşurken. Müşteri hizmetleri saha ekiplerine yönlendiriyoruz dediklerinde benim film kopuyor. Saha ekiplerine karşı fobi oluştu :dry: Adamları Müşteri hizmetlerine şikayet ettik diye, eve gelip bize afra tafra yapıyorlar. Kendilerini hiç suçlu görmüyorlar.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1414 yazan mahsuni
Herşeyden önce fiyatlar çok pahalı ve taşrada gerçekten hizmet kalitesi düşüyor, ankarayı istanbulubilmiyorum ama. yurtdışında artık bazı belediyeler bedavaya veriyor interneti, çünkü internet bilgiye erişimin en önemli aracı haline geldi.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Fatihsolmaz

Daha
3 yıl 2 ay önce #1421 yazan Fatihsolmaz

mahsuni yazan: Herşeyden önce fiyatlar çok pahalı ve taşrada gerçekten hizmet kalitesi düşüyor, ankarayı istanbulubilmiyorum ama. yurtdışında artık bazı belediyeler bedavaya veriyor interneti, çünkü internet bilgiye erişimin en önemli aracı haline geldi.

Dünyanın en pahalı internetini kullanan ülkelerden biriyiz. Sabit telefonu kullanmadığım halde her ay 19,00 tl ücret ödüyorum. Kablosuz internet varken, insanlar elektrik hatlarından internete ulaşabilirken telefonsuz internet olmuyor diye Telekomun bizi soymasına devletin müsade etmemesi lazım. Üstelik limitsiz internetimde 50 GB'yi geçince Adil kullanım kotası diye hızımı düşürüyorlar. Telekomun altyapısı ücret aldığı internet hizmetini sağlamaya yetmiyorsa, kişilerin hızını yavaşlatmaları doğru değildir. O zaman belediyeler belli ton üzerinde su kullananların musluklarının bazılarını kapatıp, tazyiklerini azaltsın. Varmı böyle mantık...

Daha
3 yıl 2 ay önce #1443 yazan Kül Tigin
ttnete nakil için bir kez işim düştü, onda da gelen görevliler gayet nazikti. Sorunumuzu çözüp gittiler. Sanıyorum sorun hizmet kalitelerinde standart olmayışı her yerde aynı kaliteyi sunamamaları.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #1455 yazan Ferhat_10
TTNET ten internet bağlattım ancak üzerinden 3 hafta geçmesine rağmen ADLS bağlantım olmadı. sürekli arıza için aradığımda arızanın benden kaynaklandığını ve arza ekibinin 3 kez gelip kontrol ettikleri halde onlardan kaynaklanan bir sorun olmadığını ve sorunun halen benden kaynaklandığını söylediler? Arkadaş bende ne gibi bi sorun olacak herkezde net var da bende mi sıkıntı var diye çıkıştım ve en sonunda eğer bu hafta bu işe bi çare bulunamazsa doğrudan mahkemeye başvuracağımı söyledim aynı günün akşamı arayım lokal santralde bir sorun olduğunu ve bu yüzden bağlanamadığımı,sorunun çözüldüğünü ve giremediğim zamanki net ücretinin faturama yansıtılmadığını söylediler ve nihayetinde de öyle oldu zaten :) yani arkadaşlar telefonda biraz sert çıkmazsanız sorununuzun çözülmesi biraz zaman alabilir,bilginize...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Fatihsolmaz

Daha
3 yıl 2 ay önce #1582 yazan Fatihsolmaz

Kül Tigin yazan: ttnete nakil için bir kez işim düştü, onda da gelen görevliler gayet nazikti. Sorunumuzu çözüp gittiler. Sanıyorum sorun hizmet kalitelerinde standart olmayışı her yerde aynı kaliteyi sunamamaları.

Bulunduğunuz yer büyük bir ilçe veya il ise hizmette belli bir kaliteyi yakalamış olabilirler, benim nakil için uğraştığım ilçeler 5.000 nüfus altında olan yerler. Haliyle bir çok insan saha ekiplerini tanıyor, şikayet etmeleri söz konusu bile olamaz. Onlarda kafalarına göre takılıyor. Eğer benim gibi 1-2 kişi şikayet ederse de suçu bize atıyorlar :)))

Bir defasında çedaş haftasonu elektriği kesmiş, Müşteri hizmetlerini aradım, kayıtlı bir elektrik kesintisi yok, araştırıp size bilgi vereceğiz dediler. İlçede çalışanlar önceden bir arızadan dolayı elektriği kesmişler, ancak tembellikten olsa gerek işi yetiştirememişler haftasonu İl müdürlüğüne bilgi vermeden kendileri kesmiş, nasıl olsa koyun bir milletiz, her şeye razı oluyoruz ya kimsenin şikayet edeceği ihtimalini göz önüne bile almamışlar. Çedaştan birisi aradı, "biz elektrik kesmedik, senin dairende sorun vardır " dediler, oysa ki tüm apartmanda yok, zaten MH'yi aradıktan 10 dk sonra elektrik gelmişti. Demem o ki, maalesef küçük yerlerde birşeyler halen oturmamış durumda...

Sayfa oluşturma zamanı: 1.465 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.