logo yeni

Memuriyete başlamama

Daha
2 yıl 10 ay önce #5580 yazan nkaptan
Merhaba, konuyu 2 yere yazdım ama affedin artık. Yaptığım araştırmalarda 399 Kit Personeli için cevap bulamadım. (genelde 1 yıldan bahsediliyor kadrolu için) 399 Sözleşmeli olarak atanan belgelerini teslim eden ama önüne sunulan taahhütnameyı imzalamayarak göreve başlamayan memur ne kadar süreyle memur olamaz? iyi çalışmalar...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce #5583 yazan Kül Tigin
Atamanız yapılmadıysa zaten sorun yoktur, memur olabilirsiniz ancak aynı sınavın aynı puanını merkezi yerleştirmelerde kullanamazsınız. Atama yapıldı ise, sözleşmeli personel olarak atandığınız için yine sorun yoktur ama yine aynı sınavın aynı puanını merkezi yerleştirmelerde kullanamazsınız.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nkaptan

Daha
2 yıl 10 ay önce #5631 yazan nkaptan
İyi günler, ilk önce çok teşekkürler ilgilendiğiniz için. Belgeleri teslim etmiş olmanın herhangi bir ayrı durumu var mı tekrar kadrolu bir yere geçemk için teşekkürler.Bir de ilgili olarak hangi mevzuatı incelemeliyim,iyi çalışmalar....

Daha
2 yıl 10 ay önce #5635 yazan Kül Tigin
Yeniden memuriyete atanmak konusunda belgeleri teslim etmenizden daha çok kurumun atamanızı yapıp yapmaması husus önemlidir. Atamanız yapılmışsa ve göreve başlamazsanız müstafi sayılarak 1 yıl boyunca tekrar memuriyete atanamazsınız.
657 sayılı Kanunun 63 üncü maddesinde bu husus açıkça belirtilmiştir. Ancak sizin durumunuz biraz farklıdır çünkü yanlış anlamadıysam 399 sayılı KHK gereğince sözleşmeli olarak atamanız teklif edilmiş. Dolayısıyla bu maddenin sizin için geçerli olmadığını düşünmekteyim. Nihayetinde 399 sayılı KHK gereğince sözleşmeli personel KPSS ile yerleştirilirse hemen istifa ederek göreve başlayabilmektedir.
Ancak bu puanı tekrar kullanamayacak olmanızı da göz önünde bulundurun. Ayrıca eğer belgeleri teslim etmenize rağmen atamanızı yapmadılarsa kuruma başvurarak feragat dilekçesi verip atamanızı yapmalarının önüne geçebilirsiniz.
Konuyla ilgili sitemizce hazırlanan aşağıdaki rehberleri ve 657 sayılı Kanun ile 399 sayılı KHK yi inceleyebilirsiniz.
http://memurunyeri.com/kpss/kpss-diger/1778-kpss-yerlestirme-sonrasi-kilavuz.html
http://memurunyeri.com/kpss/kpss-diger/774-kpss-ile-ilgili-sik-sorulan-sorular.html

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nkaptan

Daha
2 yıl 10 ay önce #5638 yazan nkaptan
Teşekkürler, evet 399'a bağlı sözleşmeli olarak atamam yapıldı. Ancak taahhütname imzalatmak istedikleri için ben göreve başlamadım.Bu durumda istifa ile göreve hiç başlamama arasında çok büyük fark olmayacağını düşünmek polannacılık olmaz, 1 yıllık bekleme süresine tabii olmuyorum, verdiğiniz linkleri de iyice inceleyeyim, çok teşekkürler...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.324 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.