logo yeni

Sözleşmeli Kit Personelinin yeniden atanması

Daha
3 yıl 1 hafta önce #4249 yazan nkaptan
Merhabalar, ben Tigem'e yeni atandım. (2013/2 ataması). 399'a tabii 5510 sayılı kanuna göre 4/C olarak atandım. Ben 2014 KPSS ile tekrar kadrolu olarak başka bir kuruma yine Mühendis olarak atanabilir miyim? beklem süresi var mı?Varsa, Ne kadar beklemeliyim? yARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNRİM, SAYGILAR...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 1 hafta önce #4259 yazan nazli
4/c olarak işe girdiyseniz, memur kadrosuna geçişte bekleme süresi uygulanmaz hakkınızda. Ayrıca merkezi yerleştirmeyle memur kadrosuna atanmanıza engel bir durum bulunmuyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nkaptan

Daha
3 yıl 1 hafta önce #4260 yazan metinc
bekleme süreleri memurlar içindir. 4c personelde bu süre yoktur.

Daha
3 yıl 1 hafta önce #4262 yazan nkaptan
Çok teşekkürler, Allah razı olsun, ilginiz için, gerçekten teşekkür :)

Daha
3 yıl 1 hafta önce #4263 yazan nkaptan
Eğer nankörlük ve yüzsüzlük olarak algılamazsanız ben bu konularda nerdeyse hiç bilgim yok nerelere veya hangi mevzuata bakmalıyım...

Daha
3 yıl 1 hafta önce #4264 yazan Kül Tigin

nkaptan yazan: Eğer nankörlük ve yüzsüzlük olarak algılamazsanız ben bu konularda nerdeyse hiç bilgim yok nerelere veya hangi mevzuata bakmalıyım...

Sayın nkaptan forumumuzun amacı, kamu çalışanlarının bilgi paylaşımı ve dayanışması için ortam sağlanmasıdır. Dolayısıyla istediğiniz kadar soru yöneltebilir ya da görüş paylaşımında bulunabilirsiniz.
4/c statüsüne tabi çalışan personel ile ilgili olarak çok ayrıntılı düzenlemeler içeren mevzuat bulunmamakla birlikte bu hususta sitemiz tarafından hazırlanan 4/c rehberine bakabilir ya da karar ve görüşler menüsünden 4/c personel ile ilgili yer verilen karar ve görüşleri inceleyebilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 6 gün önce #4277 yazan nkaptan
Teşekkürler, hazır cevap isterken kendimi rahatsız hissediyorum da :)Şöyle 1 sey daha buldum: "Bu itibarla, Devlet memurluğundan istifa eden ya da istifa etmiş sayılan memurların, personel istihdamı konusunda ilgili kurumlar için geçerli olan düzenlemelere uygun olarak, kamu iktisadi teşebbüslerinde 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personel statüsünde görev alabilmeleri için, belli bir süre bekleme zorunluluklarının bulunmayacağı değerlendirilmektedir." Ama, tekrar kadrolu olarak atanmakla ilgili birşey bulamadım. Ddiğiniz gibi net birşey yok ama nazlı ve metinc'ye güveniyorum :)

Daha
3 yıl 5 gün önce #4301 yazan papatya
Sayın NKAPTAN,

Devlet memurluğundan çekilen ya da 657 sayılı Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanların yeniden memuriyete dönmesi bazı bekleme sürelerine bağlanmış iken, memuriyetten ayrıldıktan sonra 4/C statüsünde görev almak için ya da 4/C statüsünden ayrıldıktan sonra memuriyete ilk defa ya da yeniden girmek için herhangi bir bekleme süresi şartı bulunmamaktadır. Ancak, memurluktan ayrılıp 4/C olarak çalıştıktan sonra yeniden memur olabilmek için, memurluktan ayrılma ile yeniden memurluğa dönme tarihleri arasında, ilgili bekleme sürelerinin geçirilmiş olması gerekecektir.

Daha
3 yıl 4 gün önce #4333 yazan papatya
Sayın NKAPTAN,

Devlet memurluğundan ayrıldıktan sonra 399 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli statüde bir göreve atanmak için bekleme süresi söz konusu değildir.

399 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli statüdeki bir görevden ayrıldıktan sonra memur kadrosuna atanmak için bekleme süresine tabi olunacağına dair herhangi bir hüküm bulunmamaktadır.

Öte yandan, memur iken görevden ayrılıp 399 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli personel olarak işe girip kısa bir süre çalıştıktan sonra bu görevden de ayrılarak yeniden memuriyete dönülmek istenmesi durumunda, memurluktan ayrılma tarihi ile yeniden memurluğa dönme tarihi arasında, ilgili bekleme sürelerinin geçirilmiş olması gerekecektir.

Daha
3 yıl 4 gün önce #4342 yazan nkaptan
Çok teşekkürler bilgilendirme için...

papatya yazan: Sayın NKAPTAN,

Devlet memurluğundan ayrıldıktan sonra 399 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli statüde bir göreve atanmak için bekleme süresi söz konusu değildir.

399 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli statüdeki bir görevden ayrıldıktan sonra memur kadrosuna atanmak için bekleme süresine tabi olunacağına dair herhangi bir hüküm bulunmamaktadır.

Öte yandan, memur iken görevden ayrılıp 399 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli personel olarak işe girip kısa bir süre çalıştıktan sonra bu görevden de ayrılarak yeniden memuriyete dönülmek istenmesi durumunda, memurluktan ayrılma tarihi ile yeniden memurluğa dönme tarihi arasında, ilgili bekleme sürelerinin geçirilmiş olması gerekecektir.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.553 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.