logo yeni

399'a tabi Tekniker Hizmet Birleştirmesi

Daha
10 ay 1 hafta önce - 10 ay 1 hafta önce #12743 yazan A.UGUR
Merhaba Arkadaşlar;
Ben bir Devlet Hastanesinde 2005-2014 yılları arasında taşeron işçisi olarak bilgi işlemde çalıştım, ancak hizmet alımı yapılırken ne olarak alım yapıldığını bilmiyorum. 15.08.2014 tarihinde de KPSS ile bir KİT'de 399 S.K. tabi Bilgisayar Teknikeri olarak göreve başladım. Acaba benim, hastanede sigortalı olarak çalıştığım süreler 657-36/C kapsamında kazanılmış hak aylık derecemde değerlendirilebilir mi? Birde SGK kayıtlarında sigortalı çalışılan sürelerde hangi meslekte çalıştığım bilgisi bulunmuyor, bunu nasıl ispat edebilirim?
Son Düzenleme: 10 ay 1 hafta önce yazan A.UGUR.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
10 ay 1 hafta önce #12745 yazan papatya
Sayın UĞUR,
399 sayılı KHK'ya tabi sözleşmeli personel olmanız nedeniyle hakkınızda 657 sayılı Kanunun 36/C hükümlerinin uygulanması mümkün değildir. Öte yandan hizmet birleştirmesi yapılmak suretiyle, özel sektörde geçen sürelerinizin emeklilik haklarınız bakımından değerlendirilmesi mümkün olabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.330 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.