logo yeni

399 teknik hizmetler sınıfı lütfen yardım

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12309 yazan malatyalı
657 tabi 399 teknik hizmetler sınıfında makine motor teknisyeni olarak çalışıyorum. Fakat görevim dışında farklı bir görevde idari hizmetlerde istemeyerek çalışmak zorunda bırakılıyorum . Ben ise görevim branşım ile ilgili birimde yani makine motor teknisyeni olarak çalışmak istiyorum.(.otomotiv bölümünü de okudum 2 yıllık) Sorum şu bilen arkadaşlarda lütfen cevap bekliyorum :idare yani müdür bana zorla bu görevde tutabilir mi? ne yapmam gerekir. Branşım dışında zorla çalışmak istemiyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12313 yazan osman1
Pozisyonun teknik hizmetlerde teknisyen ise bu alanda çalıştırılmanız gerekir. Ancak her kurumda usulsuz de olsa personele başka işler yaptırılabilmektedir. Yetkisi olmasa bile, amirin yaptıracağı bu çalışmalardan dolayı, belki üst amirlere şikayet, sonuç alınamazsa dava açılabilir. Ancak, iş yerinde bu tür girişimler farklı sorunlar doğurur.

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12315 yazan malatyalı
osman kardeş teşekkür ederim ilgin için.fakat tam anlamıyla bilgi yok bu konuda. benim öğrenmek istediğim bana zorla istemediğim bu görevi yaptırabilir mi yaptıramaz mı? nasıl bir yol izlemeliyim?ne yapmalıyım.böyle bir yetkisi varmı?ben teknisyenim fakat idari hizmette çalışmak istemiyorum.branşımda çalışmak istiyorum.itiraz etsem ne gibi olumsuzluklar olabilir.?

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12322 yazan papatya
Sayın MALATYALI,

memurların bulundukları hizmet sınıfı dışındaki sınıflara ait kadrolarda çalıştırılmaması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun gereğidir. Bu şakilde yapılan görevlendirmeler mahkemeler tarafından iptal edilebilmekte ve bu hukuk dışı görevlendirmeyi yapan amirler hakkında da disiplin hükümleri işletilebilmektedir.
Aşağıda yer vereceğim yazıyı okumanızı ve bu yazıda yer verilen yargı kararının bir örneğini alarak dilekçeyle kurumunuza konuyu iletmeniz halinde durumunuzun düzeleceğini umuyorum
YAZI

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 1 hafta önce #12324 yazan malatyalı
kit lerde çalışan399 sayılı memurlar içinde geçerlimi? :(

Sayfa oluşturma zamanı: 0.366 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.