logo yeni

ücretsiz izin

Daha
3 yıl 2 ay önce #977 yazan mavkav
399 sayılı kanuna bağlı olarak çalışan kit personelinin ücretsiz izin alabilme şartları nelerdir? Alabiliyorsa kullanma şartları nasıldır? Teşekkürler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #978 yazan nilüfer
KİT sözleşmeli personeli hakkında; mazeret, refakat, hastalık izinleri ile ücretli veya ücretsiz izinleri konusunda memurların tabi olduğu hükümler uygulanmaktadır. (399 sayılı KHK Madde 23)

Memurların kullana bildiği aylıksız izin türleri ve şartları konusunda aşağıdaki makalede gerekli bilgileri bulabileceğinizi düşünmekteyim.
http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/sitemizden-gorusler/2984-ayliksiz-izin-kullanilabilecek-haller.html

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan papatya.

Daha
3 yıl 2 ay önce #982 yazan mavkav
teşekkür ederim.hizmet süresine bağlı olarak aylıksız izin 5 yılını tamamlaması gerektiğini söylüyor.Eğitim nedeniyle aylıksız izine ayrılmak istesem hizmet süresine bağlı olarak 5 yılım dolmadığı için alamaz mıyım? Yoksa bu iki madde ayrı ayrı olarak mı değerlendirilir? Teşekkürler

Daha
3 yıl 2 ay önce #986 yazan turanaga
ikisinin birbiriyle ilgisi yoktur. eğitim için 5 yıl şartı yok. 5 yıl, hiçbir gerekçe olmadan keyfi olarak alınabilecek durumlarda geçerli

Daha
3 yıl 2 ay önce #1004 yazan mavkav
"Eğitim nedeniyle aylıksız izin

Eğitim amacıyla şahsen özel burs sağlayanlara, bu burstan istifade edebilmeleri için eğitimleri süresince aylıksız izin verilebilir.

Bu şekilde izin verilen memur veya diğer personel kanunlarına tâbi personelin memur olan eşlerine de, eğitim süresince aylıksız izin verilebilir" bu maddeye göre üniversite öğrencisi bir memur eğer özel burs sağlayamazsa kendine yararlanamaz sanırım..yurt dışı ya da yurt içi belirtilmemiş..

Daha
3 yıl 2 ay önce #1007 yazan turanaga
Burada belirtilen izin yurtdışı eğitimi. Yoksa lise mezunu memurun, başka şehirde üniversite okuması için verilen izin gibi bir izin değil.
Sözü edilen burs da şu kapsamdadır. 657 sayılı Kanun Madde 78:
Bilgilerini artırmak üzere dış memleketlere gönderilme:
Madde 78 – Mesleklerine ait öğrenimini bitirerek Devlet memurluğuna alınmış ve asli memur olarak atanmış olanlardan mesleklerine ait hizmetlerde yetiştirilmek, eğitilmek, bilgilerini artırmak veya staj yapmak üzere dış memleketlere:
a) Kurumlarınca açılacak seçme veya yarışma sınavlarında başarı gösterenlere,
b) Dış burslara dayanılarak gönderilenlere,
İki yıla kadar ayrılma müsaadesi verilebilir.
Gerekirse bu süre en çok bir kat uzatılabilir.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1018 yazan mavkav
teşekkürler turanga..hukuk öğrencisiyim oyüzden araştırıyorum hem avukatlık stajı için hem de sınavlara hazırlanabilmek için ama anlaşılan 5 yılı doldurmadan ücretsiz izin alamayacağım..

Daha
3 yıl 2 ay önce #1047 yazan turanaga
Avukatlık stajı konusunda sıkıntı yaşanabilir. Çünkü Avukatlık Kanununa göre staj yapacak olanların aylık, ücret, gündelik veya kesenek karşılığı görülen hizmet ve görevler yapmıyor olması gerekmektedir. Aylıksız izne ayrılan memurun memuriyet ile olan ilişkisi sonlanmayacağından, aylıksız izin alarak staj yapılması mümkün olamamaktadır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.356 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.