logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

acil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! izin bilgisi

Daha
2 yıl 2 ay önce #8923 yazan zeynepdamla294
20/09/2014 tarinde tek hekimden aldığım rapor (10+10 olarak)bitiyor . 21 09/2014 pazara geliyor ve ben heyet raporu alabilirmiğim ama farklı bir ilden özel hastaneden almak istiyorum almak için nasıl bir yol takip edeblirmiğim devlet memuruğum saygılarımla ...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 2 ay önce #8925 yazan papatya
Sayın ZEYNEPDAMLA294,
Tek hekim raporuyla 10 gün ve kontrol muayenesi sonrası 10 gün olmak üzere toplam 20 gün hastalık izni kullanmanızın ardından sağlık kurulu raporuna istinaden hastalık izni kullanabilirsiniz.
SGK ile sözleşmeli bir sağlık hizmet sunucusunun sağlık kurulu tarafından (resmi ya da özel) düzenlenmiş olması kaydıyla raporu başka bir şehirden de alabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 2 ay önce #8929 yazan zeynepdamla294
papatya ayın 21 ile23 arası yıllık izin yazdırıp bu izin süresi içinde labilirmiyiz. idare raporundan sonra başlayış yapman gerektiğini söylüyor il dışında aldığın heyet raporu sayılmaz diyor .

Daha
2 yıl 2 ay önce - 2 yıl 2 ay önce #8931 yazan papatya
Sayın ZEYNEPDAMLA294,
İl dışından aldığınız heyet raporu sayılmaz diye bir şey olamaz.
Hasta iken il dışına çıkmayı yasaklayan düzenlemeler de yürürlükten kaldırılmıştır. Mevcut durum itibariyle hastalık izni kullanan kişi il dışına çıkabilmekte ve orada da hastalanması halinde yeniden hastalık raporu alabilmektedir.

Konuya ilişkin Yazı

Tek hekimin kontrol muayenesi sonrası kullandığınız hastalık izninin bitiminde göreve başlamadan da SGK ile sözleşmeli bir sağlık kurumunun sağlık kurulundan rapor almanız mümkündür.
Konuya ilişkin Konuya ilişkin Yazı

Ancak kurumunuzun tavrının farklı olması durumunda, mevzuata uygun rapor alsanız bile hakkınızda disiplin işlemlerinin uyguklanması söz konusu olabilir ve itiraz, dava gibi aşamalarla uğraşmak zorunda bırakılabilirsiniz.

Yıllık izin aldıktan sonra da rapor alabilirsiniz. Ancak böyle bir zorunluluğun mevzuatta olmadığını düşünüyorum. (Size söyleyenlerin hangi mevzuata dayanarak bunları söylediğini de merak ettim)

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 2 ay önce yazan papatya.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.349 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.