logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

İZİN -- ACİL CEVAP istiyorum bilen arkadaşlara

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #8441 yazan aeqitas veritas
öncelşkle herkesin geçmiş bayramını kutlar , herkese merhabalar ... arkadaşalr ben ***** emniyet müd. polisevi şb md teknisyen yardımcısıyım . yani 657 tabi devlet memuruyum . şimdi özete geleyim hafta sonlarını birleştirerek izin kullanabilirmiyiz örnek : cumaertesi ve pazar tatil pazartesiden itibaren 5 veya 12 gün kullanıp izin bitişimiz tekrar hafta tatilimizze denk geliyor ve böylelikle 5 :: 9 --- 12 ::16 oluyor biz böyle kullanabilirmiyiz böyle kullanabilip komiser yok dese yasal dayanağımız var mı ? şikayet edebilirmiyiz ? beni polis ve bekçi statüsüne katarak iznimi ayarlamaya çalışıyor komiserin böyle yasal dayanağı var mı ? acil cevaplarınızı bekliyorum ... şunu da belirtmek isterim kulaktan dolma bilgilerle bana yanlış veya yalan bilgi vermeyin ben ona göre hareket edecem bi dayanağız varsa bana 657 d.m.k tüzük yönetmenlikerle ; şundan şundan dolayı yapamaz derseniz yani bi dayanak olsun elimde teşşekkür ederim..... benim izin günlerim cuma-cumartesi yani iznimi pazardan başlatıyorum yanı hesap pazartesiyle aynı hesap ...
Son Düzenleme: 2 yıl 4 ay önce yazan aeqitas veritas.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 4 ay önce #8442 yazan metinc
Yıllık izinlerin hafta sonlarına denk gelecek şekilde 5 gün yada 12 olarak alınmasına engel olacak herhangi bir genel düzenleme bulunmamaktadır. Esasen bu konu amirlerin takdirine bırakılmıştır. Ancak bazı kurumlar iç genelge çıkararak yıllık iznin kullanımını düzenlemektedir. Polisler için böyle bir iç genelge olduğunu biliyorum ancak diğer personel için varmı bilmiyorum. Ancak sonuç olarak yıllık izinlerin zamanını takdir etme amirin yetkisi dahilindedir.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8447 yazan nazli
Amir iznin kullanım zamanı konusunda çalışma koşullarına bağlı olarak takdir yetkisine sahiptir. Öte yandan, 5 gün izin kullandıktan sonra yeniden izin alabilmenşiz için izleyen pazartesi günü işe gelmeniz gerekecektir. İşe gittiğinizde yeniden izin alma konusunda amirinizin takdirine göre hareket etmeniz uygun olur.

Ancak yıllık izin kullanımına devam edildiği, izin kesilmeden 5+5 şeklinde izin kullanılması yoluna planlı olarak gidilmesinin uygun olmadığını düşünmekteyim.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8448 yazan fatality
5+5 seklinde kullanamzsin ama 12 gün izin alip bu iznide pazartesinden baslatip 16 gün izinli olabilirsin ve bu konuda amirin sana engel olamaz. İzin dilekceni verirken pazartesinden başlayacak şekilde ver ve eğer bu şekilde izin vermiyorsaniz resmi olarak dilekceme cevap verin dersin ve devaminda gerekli islemleri yaparsin. Fakat eğer nöbet sistemi ile calisiyorsaniz amir haftasonlarini da izinin içine katmak isteyebilir veya sizi zor durumda bırakmak için izinli olmadiginiz hafta sonu is yerine cagirabilir. İzin planlamasi amirin insiyatifindedir ama insiyatif denilen şey sinirsiz değildir. Fakat cumhurbaskanligi seçimine kadar bu izin islerinin düzenini bozan bir genelge var bu konuda da bilgin olsun

Sayfa oluşturma zamanı: 0.344 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.