logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

Haftasonu eğitim seminerine izin verilmesi

Daha
2 yıl 4 ay önce #8362 yazan kemal cebi
Haftasonu kurumun hizmetiçi eğitim seminerinden dolayı hafta içi izin kullanabilirmiyiz. Bu da sonuçta bir nevi fazla çalışma niteliğinde bir durum olacak. Hafta sonu iznimi ben kuruma harcaöış oluyorum. Sayın editörler teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 4 ay önce #8365 yazan osman1
Haftasonu memur seminere gönderiliyorsa, isteğinden gitmiyor ve tatil hakkı kayboluyor. bu görev yerine hafta içi izin kullandırılması gerekir bence.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8374 yazan Kül Tigin
Memura fazla çalışma karşılığı izin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda düzenlendiği için verilebilmektedir. Ancak bu tür seminer vs. faaliyetler karşılığında memura izin verilmesi hukuki metinlerde düzenlenmediği için resmi olarak izin verilmesi mümkün değildir. Ancak idarenin konuya yaklaşımı çerçevesinde idari izin niteliğinde bir uygulama yapması kendi takdir alanı içindedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 4 ay önce #8463 yazan semazen
2 gün seminer almıştık bizde geçen sene. Cumartesi ve pazar aldık ama karşılığında izin vs. vermediler.

Daha
2 yıl 3 ay önce #8538 yazan jebani
eğitimler genelde antalyada yapıldığı için hafta sonu hafta içi problemi yaşanmıyor.

Daha
2 yıl 3 ay önce - 2 yıl 3 ay önce #8623 yazan kemal cebi
haftasonu eğitimine katılmasam disiplin cezası karşılığı olurmu? olursa ne olabilir?
Son Düzenleme: 2 yıl 3 ay önce yazan kemal cebi.

Daha
2 yıl 3 ay önce #8629 yazan metinc
İsterlerse verirler. Uyarma cezasından kademe ilerlemesinin durdurulmasına kadar 4 cezadan birini duruma göre takdir edebilirler.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.421 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.