logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

YILLIK İZİN HK.

Daha
2 yıl 7 ay önce - 2 yıl 7 ay önce #7222 yazan h_k_yavuz
10 Yılı dolduran memurun 30 gün yıllık izne hangi yılda hak kazanacağı ile ilgili olarak bana yardımcı olabilirmisiniz?
Şöyle ki;
21/11/2005 tarihinde göreve başladım. Askerliğimi ise 6 ay olarak memuriyetten önce yaptım. Kademe terfilerim her yıl 21 mayısta yapılıyor.
Bunun öncesinde ise 02/10/2004 ile 10/06/2005 tarihleri arasında yani 8 ay kadar ile vekil öğretmenlik yaptım. bunu da memuriyete saydırdım.
10 yılını dolduran memur olarak hangi tarihte 30 gün izne hak kazanırım. Maaş bordromda 15 nisan 2014 tarihi itibari ile 9 yıl 10 yazıyor. Bordromda yer alan bilgiye göre 15 haziran 20014 de tam 10 yıl yazdığı zaman 30 gün izne hak kazanabilir miyim? yardımcı olursanız sevinirim.
Son Düzenleme: 2 yıl 7 ay önce yazan h_k_yavuz.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 7 ay önce #7228 yazan papatya
Sayın YAVUZ,

Kamu kurum ve kuruluşlarında hangi statüde olursa olsun çalışılarak geçirilen süreler ile askerlik süresi yıllık izin hesabına ilişkin sürede göz önünde bulundurulmaktadır.

Buna göre; vekil öğretmenlikte geçen sürenize askerlik sürenizi ve memuriyet sürenizi eklediğinizde 10 yıllık sürenin dolduğu günü izleyen gün 30 gün yıllık izne hak kazanırsınız. 21.11.2005 tarihinden geriye doğru 6 ay gittiğimizde 21.05.2005 tarihine ulaşılacaktır. Bu tarihten itibaren 8 ay geriye gittiğimizde de 21.09.2004 tarihine ulaşılmış olacaktır.

Gün hesaplarından kaynaklı farklılıklar olabilecekse de (vekil öğretmenlik sürenizi tam 8 ay olması durumunda), yaklaşık olarak 2014 yılı Ekim Ayının 21 inden sonra 30 gün yıllık izin hakkına kavuşmuş olmanız gerekecektir.

Kıdem terfinizin 21 mayısta yapılıyor olmasının nedeni ise, vekil öğretmenlik sürenizin memuriyet hizmetinizden sayılmamasından kaynaklanmaktadır. Vekil öğretmenlik süreniz emeklilik hizmet sürenize ve yıllık izninize dair sürelerde hesaplamaya dahil edilmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 7 ay önce #7271 yazan h_k_yavuz
Teşekkürler papatya hanım. ama şöyle bir de durum var. Şu anda benim nisan ayı maaş bordromda hizmet süresi olarak 9 yıl 10 ay geçiyor. yani haziran 21 de 10 yılı doldurmuş olacağım gibi bir durum var ortada. sizin hesaplamanıza göre 4 ay kadar önden gidiyorum gibi bir hal var ortada. O halde benim şu anki durumumu yanlış değerlendirmiş olabilirler mi. Yani nerdeyse 1 yıl kadar önden gidiyorum sanki...

Daha
2 yıl 7 ay önce #7273 yazan papatya
Sayın YAVUZ,
Verdiğiniz bilgilere göre, 21.04.2014 tarihi itibariyle 8 yıl 11 ay hizmetiniz olacaktır. (askerlik dahil, vekil öğretmenlik hariç). Başka bir hizmetiniz yoksa bordronuzda kıdem yılınızın 9 yıl 10 ay belirtilmesinde yaklaşık 1 yıllık bir hata var diyebilirim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.482 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.