logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

iş kanunu ile çalışırken devlet memurluğuna geçenler?

Daha
2 yıl 8 ay önce #6745 yazan oguz_1983
merahab
ben şu an bir bankada iş sözleşmesine tabi 8 senidir çalışıyorum. önümüzdeki aylarda kariyer uzmanlıklarından merkez uzman yrd olarak başlayacağım acaba burda çalıştığım süre benim emekliliğimi izin süremi mevcut maaşımı etkiler mi? Bu sene izin alma hakkım doğar mı teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6746 yazan metinc
Uzman yardımcılığı gih sınıfında bulunan bir kadro olduğu için özel sektörde geçen hizmetler değerlendirilmez. Ancak emeklilikte değerlendirilir. Dolayısıyla kazanılmış hak aylığını etkilemediği için maaşında değişiklik yapmaz.

Daha
2 yıl 8 ay önce #6751 yazan emircan alim

Daha
2 yıl 8 ay önce #6754 yazan papatya
Sayın OGUZ_1983,

Kamu Bankasında İş Kanunu çerçevesinde çalışıyor olmanız durumunda, Devlet memuriyetine kariyer uzman olarak geçtiğinizde, önceki hizmetleriniz emeklilik açısından değerlendirilebilecektir. Öte yandan, kamu kurumlarında hangi statüde olursa oldun geçirilen hizmet süreleri yıllık izin hesabında değerlendirilebildiğinden, söz konusu süreleriniz yıllık izin için hesaplanacak hizmet sürelerine dahil edilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: oguz_1983

Sayfa oluşturma zamanı: 0.340 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.