logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

başka kuruma geçişte yıllık izin durumu

Daha
2 yıl 9 ay önce #6230 yazan ibrahimk
merhabalar , ben 2012 yılında üniversiteye memur olarak atandım. 2013'de ve bu yıl hiç izin kullanmadım , toplamda 40 gün yıllık iznim var.
arkadaşlar sizden öğrenmek istediğim , eğer ben şu anda bulunduğum işimden sözleşmeli memurluğa yada kit kurumlarına geçersem 40 günlük iznimi yeni başladığım kuruma taşıyabilecekmiyim.
yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 9 ay önce #6234 yazan papatya
Sayın İBRAHİMK,

657 sayılı Kanuna tabi memurların izin hakları ile sözleşmeli personelin izin hakları arasında benzerlikler olmakla birlikte, izinlerin kullanımı konusunda aralarında bazı farklılıklar söz konusudur.

Sözleşmeli personelin izinlerinin sonraki yıla devri imkanı olmadığı gibi, farklı personel mevzuatının geçerli olduğu kurumlara geçişlerde diğer kurumlardaki izinlerin kullanılmasına da imkan bulunmamaktadır.

Öte yandan, 657 sayılı Kanuna tabi memur kadrolarından birine naklen geçmeniz durumunda ise, önceki kurumunuzda kullanmamış olduğunuz izinleri ilgili mevzuat çerçevesinde kullanmanız mümkün olabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 9 ay önce #6235 yazan semazen
memuriyetten sözleşmeye geçmek isteyeni ilk defa duydum.

Daha
2 yıl 9 ay önce #6237 yazan ibrahimk
istanbulda 657 ye tabi memurluk yapmaktansa memleketimde sözleşmeli veya 399 a tabi kit kurumlarında çalışmak bana daha mantıklı geliyor.

Daha
2 yıl 9 ay önce #6238 yazan ibrahimk
papatya hanım bu konu hakkında açılmış hiç dava varmıdır. sonuçta bu bir hak ihlali

Daha
2 yıl 9 ay önce #6249 yazan papatya
Sayın İBRAHİMK,
Konuya ilişkin verilmiş bir Mahkeme kararının olup olmadığı konusunda net bir cevap veremeyeceğim. Ancak benim rastladığım bir karar yok.

Memuriyete ilişkin izin hakkının sözleşmeli statüye devrinin olmayacağı konusunda tereddüt olmadığını düşünüyorum.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.415 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.