logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

hafta sonu çalışma ve izin

Daha
2 yıl 10 ay önce #6003 yazan bosver_1453
merhaba arkadaşlar.ismim ali.sorum dairede bazı hafta sonları göreve çağrılıyorum.geçici görev yollugu alarak başka ilçelere gidiyorum.(geçici görev yollugu 3 te 1 9,5 tl alıyorum.işim 19:00 dan önce bittigi için).idareye hafta sonları fazla çalıştıgım ve bunun için izin istediğimi belirttim.kanunda böyle birşeye yer olmadıgı yolluk verildigi için izin verilemeyecegi belirtildi.benim hafta sonum arada kaynıyor verilen para malum.bu durumla karşılaşan veya çözüm önerisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce #6004 yazan nazli
Memurunyeri.com'da yer alan bir yazıda ve yazıda söz edilen mahkeme kararında, tatil günlerinde yapılan görevlendirmeler için (harcırah ödensin ya da ödenmesin) izin verilmesi gerektiği belirtiliyor.

Yazı
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bosver_1453

Daha
2 yıl 10 ay önce #6005 yazan bosver_1453
işte bu.bende böyle bir karar arıyordum. çok teşekkür ederim.

Daha
2 yıl 9 ay önce #6007 yazan metinc
harcırah ödenmesi ile izin arasında nasıl bir bağ olduğunu anlamak mümkün değil. harcırahı yol için veriyorsunuz fazla çalışma karşılığındada izin vermek lazım. Allah bizi bu kurumların insafından korusun.

Daha
2 yıl 9 ay önce #6024 yazan bosver_1453
kesinlikle haklısın.harcırah kanununda demiyor ki harcırah alan fazla çalışma izni alamaz diye.burada bir boşluk mevcuttu mahkeme bu boşlugu doldurmuş.

Daha
2 yıl 8 ay önce #6649 yazan narmenx
Arkadaşlar bu konu ile bağlantılı ancak farklı bir konu var,sizlerle paylaşıp fikirlerinizi almak istiyorum.Konu şöyle;

Yerel Yönetimlerde Mali Hizmetler Dairesinde çalışan bir memur(Tahsildar) aynı ilin farklı ilçelerinde görevlere gönderiliyor.Örneğin İzmir Büyükşehir Belediyesi,Mali Hizmetler Dairesinde çalışıyor ancak Narlıdere Mezarlıklar,Ödemiş Hal kompleksi gibi yerler.Özellikle Ödemiş ilçesi merkeze 2 saat uzaklıkta ve idare bunu kasıtlı yapıyor.Narlıdere ilçesine görevlendirdiğinde ise Cumartesi ve pazar günleri işe gelmesini istiyor.Karşığlında ise perşembe ve cuma günü tatil veriyor.Benim sormak istediğim şu;

1- İdare sürekli olarak Cumartesi ve pazar gününü bu şekilde gasp edebilir mi?(Malum,sosyal hayat hafta sonlarına göre düzenleniyor.)
2- İl sınırlarında görevlendirme yapıyor diye istediği ilçeye görevlendirme yapabilir mi?(İzmirin Ödemiş ve Çiğli ilçeleri mesafe olarak çok uzak)

Bu husus ile ilgili düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Daha
2 yıl 8 ay önce #6657 yazan nazli
Aşağıda belirtiğim yazıya rastladım. Mahkeme kararı da var. İl içi geçici görevlendirme konusuna değiniyor. Belki işinize yarar.

Yazı
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: narmenx

Daha
2 yıl 8 ay önce #6665 yazan narmenx
Teşekkür ederim,gerçekten işime yarayacak bir belge.

nazli yazan: Aşağıda belirtiğim yazıya rastladım. Mahkeme kararı da var. İl içi geçici görevlendirme konusuna değiniyor. Belki işinize yarar.

Yazı

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Sayfa oluşturma zamanı: 0.355 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.