logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

657 DE İSTİFA SONRASI TEKRAR SINAVLA 657 OLUNMASI

Daha
2 yıl 11 ay önce #5046 yazan MALİUZMAN
Ben 2004 de memur oldum sonra 2010 da istifa ettim ve kit te sözleşmeli memurluğa geçtim 2013 yılının son aylarında da mali hizmetler uzman yrd olarak atandım.Hizmetlerimi saydırdım ancak aday memurluk durumu ve izin konusunda kurumda tereddüt var.Şimdi soruma gelince ben yıllık izin kullanabiliyor muyum yoksa yeni memurlar gibi 1 sene beklemem mi gerek.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 11 ay önce #5048 yazan Kül Tigin
Sayın maliuzman
154 Seri No’lu Devlet Memurları Kanunu Genel Tebliği gereğince, yıllık izin süresinin hesabına esas hizmet süresinin tespitinde, hangi statüde olursa olsun kamu kurum ve kuruluşlarında geçen hizmet süreleri ile kamu kurum ve kuruluşlarında geçmese dahi Devlet memurlarının kazanılmış hak aylık derecelerinin hesabında değerlendirilen hizmet süreleri dikkate alınmaktadır.
Dolayısıyla geçmişteki hizmetleri sebebiyle yıllık izin kullanmanızda tereddüt olmaması gerekir.

Bu konudaki devlet personel başkanlığı görüşünüde inceleyebilirsiniz:

http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/devlet-personel-baskanligi-gorusleri/izin/5418-memuriyetten-once-yapilan-askerlik-ile-kazanilmis-hak-ayligi

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: MALİUZMAN

Daha
2 yıl 11 ay önce #5050 yazan MALİUZMAN
Sayın Yönetici arkadaşım teşekkür ederim. Bir sorum daha var 25.10.2004 de göreve başlamıştım ve 18 ay sonra asaletim tasdik oldu ve asil memur oldum şimdi yeni kurumumda da asalet olayım olacak mı getirdiğim hizmet belgemde asalet tasdik olayı zaten gözüküyor tekrardan teşekkür ederim.

Daha
2 yıl 11 ay önce #5053 yazan Kül Tigin
Asaletiniz tasdik olduğu için tekrar aday memurluğa tabi olmazsınız.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.323 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.