logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

nöbet tutan memur bayram tatili yapabilirmi..?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1914 yazan Edirneden
bir süredir kurumumda gece nöbeti tutuyorum..iki gecede bir nöbete gitmekteyim..

malum önümüzdeki hafta cumartesi günü 9 günlük tatil başlıyor..bu 9 günü memleketimde geçirmeyi düşünüyorum..

geçtiğimiz yıl yine bir süre gece nöbeti tutmuştum ve o dönem amirim sıkıntı çıkarmadı..yerime başkası nöbet tuttu..fakat bu defa durum farklı..şuan ki amir sıkıntı çıkarmaya müsait..
kanunen bir yaptırım durumu var mı?..

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1916 yazan NEDVED
NÖBET TUTTUĞUN DURUM FARK YARATIR.

MESELA 112 ACİL KOMUTA MERKEZİNDE ÇALIŞAN BİR MEMUR İSTEDİĞİ KADAR RESMİ TATİL OLSUN KULLANAMAZ.HAA MESAİ SAATLERİ ARTARSA ZATEN FARKINI ALIR.

SENİN SIKINTIN GECE ÇALIŞMAN. GÜNDÜZ ÇALIŞANLA BİR OLAMZSIN.NÖBETTEN DOLAYI.NÖBET İŞİ MESAİ MEFHUMUNU KALDIR.RESMİ TATTİLLERİ SANA İŞLETMEZ.

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)

Daha
3 yıl 2 ay önce #1918 yazan emircan alim
Durumun zor görünüyor en mantıklı çözüm yerine bakacak birini bulman.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1921 yazan Edirneden

emircan alim yazan: Durumun zor görünüyor en mantıklı çözüm yerine bakacak birini bulman.

yerime adam bulmak sorun değil..onu bizim burda amirler hallediyo..ben gittikten sonra yerime bir taşeron çalışan nöbete kalıyo..

Daha
3 yıl 2 ay önce #1949 yazan NEDVED
YAZILI OLARAK İZİN ALDIKTAN VE YERİNE BAKABİLECEK ADAM BULDUKTAN SONRA...

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)

Daha
3 yıl 2 ay önce #1951 yazan birgul
Nöbet sistemiyle çalışılan işyerlerinde bayram tatillerinde de çalışma yürütülüyorsa, bu günlerin nöbetleri de idare tarafından personel arasında adaletli olacak şekilde belirlenmesi gerekir. Ben de geçmiş yıllarda benzer bir işyerinde çalışıyordum ve personelin de istekleri alınarak bayram tatili gibi özel günler buna göre nöbet yazılıyordu. Bazı arkadaşlar bir bayram, bazıları diğer bayram gibi ayarlama yapma imkanı olabiliyordu.

Ancak nöbet yazıldıktan sonra, mazeretin idare tarafından kabul edilmemesi durumunda ayrılmak zor olabilir.

Daha
3 yıl 2 ay önce #2040 yazan metinc
Nöbete fazla çalışma veriyorlarmı yoksa izinmi veriyorlar karşılığı

Daha
3 yıl 2 ay önce #2045 yazan Edirneden

metinc yazan: Nöbete fazla çalışma veriyorlarmı yoksa izinmi veriyorlar karşılığı

nöbet karşılığı izin veriyorlar..

Sayfa oluşturma zamanı: 0.357 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.