logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

Aday memurun yıllık izni

Daha
3 yıl 2 ay önce #1815 yazan haydut
Aday memurun yllık izini haketmesinde 1 yılı doldurması gerekiyor ama özel sektördeki sürelerinde hesaplandığını öğrendim. Bu hesaplama nasıl oluyor, askerlik dahil ediliyor mu? Örneğin benim 700 gün SGK primim ödendi ve 6 ay kısa dönem askerlik yaptım. 1 Kasım 2013 te işe girsem yıllık izni ne zman hakederim? Herkese saygılar

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1817 yazan Çalkarakuş
Aday memurun yıllık iznine ait bilgi edinmek için linkteki haberi okuyunuz. Sorunuzada yanıt bulmuş olacaksınız.

http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/sitemizden-gorusler/5161-aday-memurlarin-yillik-izin-hakki-ve-kullanimi.html

Daha
3 yıl 2 ay önce #1818 yazan semazen
Askerlikte geçen süre değerlendirilir diye biliyorum.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1820 yazan papatya

haydut yazan: Aday memurun yllık izini haketmesinde 1 yılı doldurması gerekiyor ama özel sektördeki sürelerinde hesaplandığını öğrendim. Bu hesaplama nasıl oluyor, askerlik dahil ediliyor mu? Örneğin benim 700 gün SGK primim ödendi ve 6 ay kısa dönem askerlik yaptım. 1 Kasım 2013 te işe girsem yıllık izni ne zman hakederim? Herkese saygılar

Sayın HAYDUT,

Yıllık izin süresinin belirlenmesinde; hangi statüde olursa olsun kamu kurum ve kuruluşlarında geçen hizmet süreleri ile kamu kurum ve kuruluşlarında geçmese dahi Devlet memurlarının kazanılmış hak aylık derecelerinin hesabında değerlendirilen hizmet süreleri dikkate alınmaktadır.

Bu çerçevede, özel sektörde geçen hizmetler her zaman kazanılmış hak aylığında değerlendirilmemektedir. Bulunduğunuz hizmet sınıfı ya da kadro unvanınıza göre hizmetlerin değerlendirilmesi durumu değişiklik gösterecektir. Örneğin Genel İdare Hizmetleri Sınıfında görev alan bir personelin özel sektör hizmetleri kazanılmış hak aylığında ve yıllık izin hesabında değerlendirilmezken, teknik hizmetler sınıfında görev alanların özel sektör hizmetleri belli şartlarda değerlendirilebilmektedir.

Verdiğiniz bilgilerden, yıllık izin hesabı konusunda değerlendirme yapma imkanı bulunamamıştır.

Ayrıca konuya ilişkin tüm ayrıntılara örnekleriyle birlikte yer verilen yazıya, Sayın ÇALKARAKUŞ tarafından belirtilen likten ulaşabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #1840 yazan emircan alim
Bize kimse zmanında böyle bir şey söylemedi izniniz var vs. diye. Bilsem kullanırdım üzüldüm şimdi

Daha
3 yıl 2 ay önce #1888 yazan dialup

Örnek: 30 Aralık 2013 tarihinde göreve başlayan aday memur, (yıllık izin süresinin hesabında kullanılabilecek başka bir sürenin olmaması halinde) 30 Aralık 2014 tarihinde 20 gün yıllık izin hakkına sahip olacaktır. İzleyen yıl iznine ise 1 Ocak 2015 tarihinde hak kazanacaktır. Bu memurun 2013 yılı için yıllık izin hakkı bulunmamaktadır.

bu kısmı anlamadım şimdi örnekteki memur 30 aralık 2013 te 20 gün izni hak etti 1 ocak 2015 te ise cari yılın izni olan 20 günü hak etti bu kişi 1 ocak 2015 te 40 gün yıllık izne sahip olmaz mı ?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1890 yazan dialup

dialup yazan:

Örnek: 30 Aralık 2013 tarihinde göreve başlayan aday memur, (yıllık izin süresinin hesabında kullanılabilecek başka bir sürenin olmaması halinde) 30 Aralık 2014 tarihinde 20 gün yıllık izin hakkına sahip olacaktır. İzleyen yıl iznine ise 1 Ocak 2015 tarihinde hak kazanacaktır. Bu memurun 2013 yılı için yıllık izin hakkı bulunmamaktadır.

bu kısmı anlamadım şimdi örnekteki memur 30 aralık 2013 te 20 gün izni hak etti 1 ocak 2015 te ise cari yılın izni olan 20 günü hak etti bu kişi 1 ocak 2015 te 40 gün yıllık izne sahip olmaz mı ?

bu kısmı anlamadım şimdi örnekteki memur 30 aralık 2014 te 20 gün izni hak etti 1 ocak 2015 te ise cari yılın izni olan 20 günü hak etti bu kişi 1 ocak 2015 te 40 gün yıllık izne sahip olmaz mı ?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1892 yazan Çalkarakuş
Olur. Verilen örnektede zaten bu durumdan bahsediliyor, neyi anlamadınız ?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dialup

Daha
3 yıl 2 ay önce #1896 yazan dialup

Çalkarakuş yazan: Olur. Verilen örnektede zaten bu durumdan bahsediliyor, neyi anlamadınız ?

"Bu memurun 2013 yılı için yıllık izin hakkı bulunmamaktadır." bu kısımda 2013 yılını 2014 yılı olarak algıladım :)
Tamamdır.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1897 yazan emircan alim

dialup yazan:

dialup yazan:

bu kısmı anlamadım şimdi örnekteki memur 30 aralık 2014 te 20 gün izni hak etti 1 ocak 2015 te ise cari yılın izni olan 20 günü hak etti bu kişi 1 ocak 2015 te 40 gün yıllık izne sahip olmaz mı ?

Benim işyerinde öyle olmuştu ama 25 aralıkta işe başlamıştı arkadaş. Çok şanslı biriydi

Sayfa oluşturma zamanı: 0.386 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.