logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

izinlerin yanmasi

Daha
2 ay 4 gün önce #14599 yazan erkanbil
Iyi günler. Kultur ve turizm bakanliginda calisiyorum. 2015 - 2016 yilindan 40 gun iznim vardi. yillik izin formunda a ve b maddesi var . A maddesinde 2015- 2016 yillarini birlestirerek izin kullandim. 14 gun. dün il müdürlügümdeki personel sube mudurum aradi erkan bey yillik izinlerini birlestirdigin icin bu araligin 31 kadar kullanman gerek yoksa yanar dedi . bende sadece 2015 yilina ait yillik izinlerim yanar . 2016 yilina ait yillik izinlerim kullanmasam bir sonraki yila aktarilir. dedim. hayir dedi.
ayrica 2014 2015 yillarinda da böyle yaptigim icin gecen yilin izinleri yandigindan kalan iznin bu yil basi 40 degil bilakis 20 oldugunu söylediler. bu konuda yardimci olurmusunuz?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 ay 4 gün önce #14600 yazan erkanbil
yani yillik izin formundaki a maddesi birlestirerek kullanim süresi bir yil mi gecerli eger oyle olursa ben bunu bilmiyordum kanuni hakkim nedir?

Daha
2 ay 4 gün önce #14601 yazan metinc
2016 yılına ait olan ve kullanmadığın izinlerin yanması diye bir durum söz konusu olamaz. 2016' ya ait kullanmadığın tüm izinlerin 2017' ye aktarılır.

Daha
2 ay 3 gün önce #14602 yazan erkanbil
Sayin Papatya hanim. Yillik iznindeki a mad. göre birlestirilen izinlerin gecerlilik süresi bir yilmidir? Söyleki diyelimki 2015- 2016 yilindan 40 gün iznim var ( bes yillik memurum ) ben bu izinleri 31 aralika kadar kullanmasam hepsimi yanar yoksa sadece 2015 mi yanar kanuni durum nasil ?

Daha
2 ay 3 gün önce - 2 ay 3 gün önce #14603 yazan papatya
Sayın ERKANBİL,
Devlet memurları için, İçinde bulunulan takvim yılı ile bir önceki yıl hariç, önceki yıllara ait kullanılmayan izin hakları düşer. Birleştirilmiş izinleri olan memur izin aldığında, ilk olarak önceki yıldan kalan izinler düşülür.

2015 yılından devreden yıllık izin süreleriniz varsa bunları ve 2016 yılına ilişkin izinlerin tamamını veya sadece bir kısmını 2016 yılında kullanabilirsiniz. 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren 2015 yılında kalma izin haklarını artık kullanamazsınız. Ancak 2016 yılına ait (sizin için en çok 20 gün) izinerin tamamını 2017 yılı içinde kullanabilirsiniz.

İzinlerin birleşmiş olması, izinlerin mutlaka o yıl içinde kullanılmasını gerektirmez. Zaten, izin birleştirme veya ayırma gibi bir işlem de söz konusu değildir. Memurun bir önceki yıldan kalan izinleri varsa içinde bulunulan yılın izniyle birleşmiş olur.

Özetle, 1 Ocak 2017 tarihine geldiğimizde önceki yıllardan kalan izin süresinin toplam en çok 20 gününün (sizin için en çok 20 gün, 30 gün izin hakkı olanlar için en çok 30 gün) 2017 yılı izninizle birleşmesi mümkündür.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 ay 3 gün önce yazan papatya.

Daha
2 ay 2 gün önce #14604 yazan erkanbil
Papatya hanim, personel sube müdürüm cuma günü aradi yillik izinlerini birlestirerek kullandigin icin izinleri yandi dedi. benimde 26 günüm iznim kalmisti suan 9 güne düsürdüler . ne yapmam gerek itiraz edecem nasil bir yol deniyeyim...

Daha
2 ay 2 gün önce - 2 ay 2 gün önce #14605 yazan papatya
Sayın ERKANBİL,

Belirttiğniz şekilde bir durumun ortaya çıkması 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre mümkün değildir. Zira, "izinleri birleştirdiğiniz için yandı, birleştirmeseydiniz yanmazdı" gibi bir değerlendirme olmaz.
Zaten, eğer cari yıl içinde kullanılmayan izin kısımları varsa bu süreler siz isteseniz de istemeseniz de bir sonraki yıla kalır. Ve siz isteseniz de isetemesenizde bir sonraki yılın izniyle birleşir.
Kurumunuzdaki ilgili personelin konuya ilişkin tereddütü varsa, sizi mağdur etme yerine, önce konuyu bir araştırması daha uygun olacaktır. Konuyu Devlet Personel Başkanlığına da sorabilir.

Yazılı olarak kurumunuza başvurup yıllık izin süreniz konusunda bilgi almanızı, bir hata varsa bunun düzeltilmesini ve gerekiyorsa DPB'den görüş alınmasını isteyebilirsiniz. DPB'den görüş almayıp izin hakkınızın da haksız yere kullandırılmaması durumu söz konusu olması halinde ise dava açma yoluna gidebilirsiniz. Öte yandan, izni hale kullanma imkanı varsa, durumu müracaat ve şikayet yönetmeliği hükümlerine uygun olarak daha üst makamlara da ileterek çare arayabilirsiniz.

Sitede rastladığım bir yazıda yer alan bilgilerin işinize yarayabileceğini düşünüyorum. YAZI

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 ay 2 gün önce yazan papatya.

Daha
1 ay 4 hafta önce #14618 yazan erkanbil
SAYIN Papatya Hanım, vermiş olduğunuz bilgiler neticesinde şube müdürü arayıp haklı olduğumu; tekrar yıllık izinlerimi düzenleyerek 26 güne yükseltiğini söyledi. Bizleri en güzel şekilde aytınlattığınız için tşk ederim.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.414 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.