logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

Doguma bagli ucretsiz izin?

Daha
2 ay 1 hafta önce #14362

Merhaba subat 2016 itibariyle cikan kanuna gore doguma bagli kullanilan ucretsiz izinler memuriyetten sayılacak deniyor. Peki esi dogum yapan memur da buna dahil mi? Yoksa sadece dogum yapan bayan memur mu yararlanacak?

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 ay 1 hafta önce #14364

**Doğum yapan memura, doğum sonrası kullanılabilecek analık izni süresinin bitiminden itibaren veya bu izin süresinin bitiminden sonra kullanabileceği günlük çalışma saatlerinin yarısına isabet eden izin (ücretli yarı zamanlı) sürelerinin bitiminden itibaren istekleri üzerine 24 aya kadar aylıksız izin verilir. Bu şekilde kullanılan aylıksız izin süreleri memuriyette değerlendirilir.

**Eşi doğum yapan memura, doğum tarihinden itibaren istekleri üzerine 24 aya kadar aylıksız izin verilir. Bu şekilde kullanılan aylıksız izin süreleri memuriyette değerlendirilir.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 ay 1 hafta önce #14367

Nazlı hanım cevabınız için teşekkürler. Yalnız memuriyetten saydırmak için ekstra bir işlem yaptırmak gerekiyor mu? Çünkü kurumum egm ve ben e devletten bordroma baktığımda kademem ilerlememiş gözüküyor.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 ay 1 hafta önce #14377

Düzenleme bu yıl yapıldı. Doğum nedeniyle kullanılan aylıksız izinlerin memuriyette değerlendirilmesi, 6663 sayılı Kanunun yürürlük tarihinden sonra aylıksız izne ayrılanlar hakkında mümkün oluyor. Kanunun yürürlük tarihinde aylıksız izin kullanıyor olanlar için ise sadece kalan aylıksız izin süreleri memuriyette değerlendiriliyor.

Aylıksız izin süreniz bittikten sonra, kademe dereceniz 6663 sayılı kanun hükümleri çerçevesinde kurumunuz tarafından yeniden belirlenecektir.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.527 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.