logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

yıllık izin hakkı

Daha
6 ay 4 gün önce #13907 yazan Akdağ
Merhaba sayın adminlerim,
Soru 1) 2015 yılının kasım ayında ücretsiz izinden döndüm,bir hafta calışıp,30 gün heyet raporu kullandım ve aralık ayında tekrar ücretsiz izine ayrılmak zorunda kaldım.Personel bilgi sisteminde sadece 2016 yılına ait 30 gün izniniz var yazıyor,2015 ylında bir hafta calısma artı rapordan kaynaklı 30 gün iznim var mıdır,tesekkkurler.

Soru 2) 10 subat 2016 da cıkan 6663 sayılı torba yasada ücretsiz izin döneminde kıdem ilerlemesi hakkı tanındı.Doğum sebebiyle aldığım izinler bu tarihten önce olduğu icin benim için hükümsüz kaldı lakin o tarihte 10 yılı doldurma sebebiyle aldığım ücretsiz izin için bu haktan galiba yararlanamıyorum değil mi,aydınlatırsanız çok sevinirim,iyi calısmalar.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 ay 4 gün önce #13908 yazan papatya
Sayın AKDAĞ,
2015 yılında kısa bir süre çalışmış olsanız bile, 2015 yılı iznine hak kazanırsınız. Farklı bir örnek verecek olursak; 2 Ocak 2015 tarihinde görevde olsaydınız (bu tarihte aylıksız izindesiniz ve 2015 Kasım ayında göreve başlamış ve 1 hafta görev yapmışsınız) 2015 yılı iznine hak kazanmış olacaktınız ve o gün bile 2015 yılına ait yıllık izni kullanabilecektiniz. Yani, yıl içinde 1 gün dahi görevde bulunmak (yılın başı, sonu veya ortası farketmez) o yıla ait izin hakkını kazanmaya yeter.

Doğum nedeniyle kullanılan aylıksız izinlerin memuriyette değerlendirilmesi, 6663 sayılı Kanunun yürürlük tarihinden sonra (10 Şubat 2016 ve sonrasında) aylıksız izne ayrılanlar hakkında mümkün olmaktadır. Kanunun yürürlük tarihinde aylıksız izin kullanıyor olanlar için ise aylıksız iznin sadece bu tarihten sonra kalan kısımları memuriyette değerlendiriliyor.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Akdağ

Daha
5 ay 3 hafta önce #13969 yazan Akdağ
Teşekkür ederim papatya hanım,iznim 60 günmüş.Derece ilerleme durumundaki sorumda: Ben 2016 da 5 hizmet yılımı doldurmam sebebiyle 6 ay izin kullandım.Yani doğum sebebiyle olan 2015 te bitmişti.Bu sebeple aldığım izinde de yine derece kademe ilerlemem 10.02.2016 sonrası için yapılır mı? Ben araştırdığım kadarıyla bu durum sanki sadece doğum sebebiyle alınan ücretsiz izinler için geçerli gibi.

Daha
5 ay 3 hafta önce #13970 yazan papatya
Sayın AKDAĞ,

5 yıllık hizmet süresini dolduran memurların yararlanabildiği aylıksız izin hakkından yararlananların kullandıkları aylıksız izin süreleri memuriyette değerlendirilmez. Bu nedenle, 6 ay aylıksız izin kullanmış olmanızdan dolayı, terfi tarihiniz 6 ay ileri tarihe atmış olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.351 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.