logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

Hastaneye giden memurdan belge isteme

Daha
3 yıl 2 ay önce #1336 yazan mahsuni
Memur tedavi amacıyla hastaneye giderse amiri ondan hastaneye gittiğine dair belge talebinde bulunabilirmi. Bulunursa ne tür bir belge sunulabilir. yönetmelikte bu şekilde bir düzenleme göremedim. benim düşüncem amirin memurundan belge isteyemeyeceğidir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1342 yazan metinc
Zaten hastaneye gitmeden önce amiirinden izin almıyormusunki. izin alınca ne belgesi isteyecek daha anlamadım.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1344 yazan birgul
Bazı memurlar da suistimal etmiyor değil. Sıkıştığında ben hastanedeydim diyenler de olmuyor mu?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1351 yazan Ferhat_10
Önceden Kurum Sevk Kağıdı düzenler ve amirin onayıyla hastaneye gidilirdi. Ama şimdi bu ortadan kalktı ve bazı kişiler hastanedeyim diyerek bunu suistimal etmeye başladı,ne yazık ki böyleleriyle karşılaşıyoruz. Ancak bu yinede amirin illa da belge isteyeceği anlamına gelmez. Benim görüşüm amir bu konuda belge isteyemez. ama isteyen amir olursa da sonuçta hastaneye gittğinde oradan alacağın fişi gösteripte al kardeşim yalanmı atıyorum demek çok zor olmasa gerek. Yani illa ki istiyosa sonuçta hastaneye gittiğinizde size sıra numarası vs bir kağıt veriliyor o kağıdı alıp gösterin bence. Ama kalkıpta ben buna inanmam bana resmi yazı getir vs dicek halide yoktur heralde. Yani sıra fişini göstermeniz yeterli olacaktır.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2417 yazan kenan sever

metinc yazan: Zaten hastaneye gitmeden önce amiirinden izin almıyormusunki. izin alınca ne belgesi isteyecek daha anlamadım.

Bazı tipler var neden 2 saatte gidp gelmedin 3 saat sürdü diyen. Bunları özellikle seçmiyorlar amir olarak peki nasıl oluyor dersen, insanımız böyle maalesef koltuğa oturunca bir yerleri kalkıyor.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2421 yazan birgul
Bu konuda ortada bir mevzuat boşluğu var. Memuru sıkıntıya sokan bu durumun çözümü için ilgili yönetmeliğe bir cümle yazmak neden zor gelir ki?

Daha
3 yıl 1 ay önce #2594 yazan rene
Sevk kağidi doldurtun en basiti o olucaktir :)
yazıya dökmek herzaman en iyisidir ;)

All is Well

Daha
3 yıl 1 ay önce #2598 yazan osman1
Hastaneye gidişe ilişkin bir belgenin olması memur açısından daha iyi olur. Amir memur ilişkilerinde yaşanmış pek çok olay vardır. Yazılı belge en sağlam olanı.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2634 yazan muna
bildiğim kadarıyla kurum tabibliği olan kurumlarda muayene sonucunda hastalık raporu gerekmiyorsa, işe devam edebilir diye bir belge düzenleniyor. amir istemez ama memur bunu alışkanlık haline getirmiş ve suistimal ettiği tespit edilmişse ister, istemesi de çok doğaldır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.528 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.