logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

ücretsiz izin almak için sayılan memurluk hizmetleri

Daha
1 yıl 3 ay önce #11400

Merhaba. 3 senedir bir devlet kurumunda mimar olarak çalışmaktayım. Memur olmadan önce ise 4 sene özel kurumlarda çalıştım. Sorum şu : Ücretsiz izin almak istediğimde özel sektörde çalıştığım yıllar memurluk hizmeti olarak sayılır mı? Teşekkür ederim.

Son Düzenleme: 1 yıl 3 ay önce yazan melikebalaban.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
1 yıl 3 ay önce #11402

Merhaba. Aylıksız izin almak için gereken 5 yıllık hizmet süresinin hesabında, yıllık izinlerdeki süreler dikkate alınır. Yani Devlet memurlarının kazanılmış hak aylıklarında değerlendirilen özel sektör hizmet süreleri de 5 yılın hesabında önemlidir.
TH sınıfında çalışan Devlet memurlarının özel sektörde geçen hizmetlerinin bir kısmı kazanılmış hak aylığında değerlendirilmektedir. Dolayısıyla özel sektörde geçen hizmetlerinizin 3/4'ü aynı zamanda bu sürenin hesabında da dikkate alınır.
Konuyla ilgili aşağıdaki yazılarımızı da okuyabilirsiniz:

http://memurunyeri.com/memur/goruslerimiz/6467-devlet-memurlari-hangi-hallerde-ayliksiz-izin-kullanabilir.html

http://memurunyeri.com/memur/kamu-personeliyle-ilgili-diger-haberler/7144-th-sinifindakilerin-ozel-sektor-hizmetleri-nasil-degerlendirilir.html


Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.889 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.