logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

TODAİ'de Yüksek Lisans Yapan Yolluk Alabilir mi?

Daha
1 yıl 5 ay önce #11349 yazan Adige
TODAİ'de yüksek lisans yapan işçi ya da memur personel öğrenim süresi boyunca yolluk alabilir mi? Alabilirse oranlar nasıl olmalı? Araştırdığım kadarıyla sayıştay yolluğa zimmet çıkartırken, danıştay alınabileceği yönünde karar vermiş... Bir de kurumdan kuruma, hizmet içi eğitim planında olup olmaması da yolluk verme durumunu etkiliyormuş.

Bu konuda elinde, özellikle yerel yönetim için emsal kararı olan veya bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
Daha
1 yıl 5 ay önce #11364 yazan Adige
Evet, Danıştay'ın alınabileceği yönünde kararı var fakat denetimi yapan Sayıştay ve bu konuda zimmet çıkartıyormuş. Okuduğum kadarı ile Danıştay ile Sayıştay kararları arasında farklılık olduğunda Danıştay kararı geçerliymiş fakat Sayıştay'ın bu konuda da itirazları varmış.

Net bir cevap bulamadım...

Daha
1 yıl 5 ay önce #11365 yazan feylesof
Danıştay kararı varsa sayıştay denetçileri de o karar uymak zorundadır.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Sayfa oluşturma zamanı: 0.351 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.