logo yeni

× Burada yıllık izin, aylıksız izin, mazeret izni, idari izin, doğum izni, süt izni gibi tüm izinlerle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ücretsiz izin bitmeden doğum izni başlaması

Daha
1 yıl 11 ay önce #10077 yazan cakin
Merhaba,
Kamu kurumunda çalışmaktayım. Eşim yurt dışına eğitim amacıyla görevlendirildi. Ben şu anda iki aylık hamileyim. Önümüzdeki ay ücretsiz izin alarak hamileliğimi ve doğumu eşimin yanında yaşamak istiyorum.
Sorum şu şekilde.
Alacağım ücretsiz izin süresini, yasal ücretli doğum izninin başladığı günler içinde bitecek şekilde ayarlarsam, Türkiye'ye dönmeden ücretli iznim başlamış olur mu? Yoksa gelip 1 gün dahi olsa çalışmam gerekir mi?
Teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 11 ay önce - 1 yıl 11 ay önce #10078 yazan papatya

cakin yazan: Merhaba,
Kamu kurumunda çalışmaktayım. Eşim yurt dışına eğitim amacıyla görevlendirildi. Ben şu anda iki aylık hamileyim. Önümüzdeki ay ücretsiz izin alarak hamileliğimi ve doğumu eşimin yanında yaşamak istiyorum.
Sorum şu şekilde.
Alacağım ücretsiz izin süresini, yasal ücretli doğum izninin başladığı günler içinde bitecek şekilde ayarlarsam, Türkiye'ye dönmeden ücretli iznim başlamış olur mu? Yoksa gelip 1 gün dahi olsa çalışmam gerekir mi?
Teşekkür ederim.

Sayın CAKIN,
Aylıksız izinde iken doğum yapmanız durumunda, göreve başlamanıza ya da yurda dönmenize gerek olmadan doğuma bağlı mazeret izinlerinizi kullanabilirsiniz.
Durmunuza benzer bir konuda Devlet Personel Başkanlığı tarafından verilen bir görüş de bu yöndedir. DPB'nin söz konusu yazısına buradan ulaşabilirsiniz. Yararlı olması dileğimle. YAZI

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 1 yıl 11 ay önce yazan papatya.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: cakin

Daha
1 yıl 11 ay önce #10079 yazan cakin
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Saygılar.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.348 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.