logo yeni

Taşeron personele kadro vaatleri masal mı?

Daha
3 yıl 2 ay önce #219 yazan murtaza
2012 ve 2013 senelerinde kadroya geçtik geçeceğız diye bekledik. yıllar geçse de göremeyeceği kadroyu galiba. Sadece siyasilerin sözleri kalacak...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #230 yazan lazslo
Politikacıların ağzından bir tek Allah bir sözüne inanırırım. Verdikleri vaatlerede sadece güler geçerim.

Daha
3 yıl 2 ay önce #419 yazan Ferhat_10
Arkadaşlar bu işi biraz mantıklı düşünelim bence. Şu anda sadece benim çalıştığım okulda 4 tane taşeron hizmetli var. Bandırma genelinde 100 diye biliyorum bunu türkiye geneline ve diğer kurumlara da çarptığınızda devasa rakamlar çıkacaktır ortaya. Devletin bu kadar personeli kadroya geçirmesi sadece laftan ibaret olacaktır. Bunlar sadece seçmene oynamak için söylenen vaatler ve söylendikten hemen sonra rafa kaldırılan sözlerdir. Umarım kadroya geçirilme olayı gerçekleşir ama sanki biraz zor gibi geliyo bana .

Daha
3 yıl 2 ay önce #917 yazan siyahkartal
10 yıl taşeron çalıştım ve hep şunu söyledim..Devlet kademelerinde toplam 650.000 taşeron çalışan oldugu hesaplanmıştır.Bu sayı öyle böyle bir sayı değildir.Kadro olmaz ama maaşlarında ve sosyal haklarda iyileştirme yapılabilir demişimdir. Taşeron derneklerinde de konuşulan budur. Gerçekci olmak gerekir, bugün devlet hastanelerine gidin sekreterinden hasta bakıcısına, veznesinden temizlikçisine,veri hazırlamacısından bütün herşeyine taşeron, dön üniversitelere aynı, diğer sgk ya bakın aynı, özellikler belediyelere bakın bütün saha çalışmalarında taşeron büro çalışmalarında taşeron, ben çok iyi biliyorum ki ve de yaşadığım bir durumdur, bir resmi daireye gidin çalışanlar içinde odada 4 kişi varsa bunun bir tanesi memur 3 tanesi taşeron işçiydi.Memur elinde kalemle hazır bekler sen işi hazırlarsın altına hazırlayan olarak memur imza atar.Allah herkese hayırlısını nasip etsin.Ama mutlaka bir gün bu sistem değişecektir.Buna inanıyorum.Bu haksızlık giderilecektir.

ALLAH VAR KEDER YOK.

Daha
3 yıl 2 ay önce #918 yazan murtaza
Benim AKP'den hiç bir umudum yok kadro konusunda.

Daha
3 yıl 2 ay önce #921 yazan keremcem
Bu iktidardan önce taşeron personel bu kadar yaygın değildi. Devlet daha fazla kadrolu istihdam yapıyordu bunlar imf şartlarına uyacaz diye yıllarca heryeri taşeron personelle doldurdular. bu arada bir çok insanda iş sahibi oldu ama nasıl bir iş?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1085 yazan Edirneden
Kamudaki taşeron işçi sayısı 1 milyondan fazla..2012 itibariyle kamuda 1 milyon 76 bin taşeron çalışıyordu son rakamları bilmiyorum..

devlet,kendi bünyesinde kadrolu çalışan işçilerden illallah etti..

çünkü bu kişilere ya sendikalarından ya da torpil vs. işlerinden dolayı iş yaptıramıyorsunuz...

devlet dairelerine bakın bir kısmı masa başı çalışıyor..

ve en az alan kadrolu işçi 2 binlira alıyor..

son onyılda kamuda çalışan kadrolu işçi sayısı %50 azaldı..

devlet bunları emekli edip kurtulmanın yollarını arıyor..

şimdi mantıklı düşünelim..

devlet 1 milyonda fazla kişiyi kadroya geçirir mi?..

hem de kpss vs olmadan..

şimdi bir kısmınız belediyeleri örnek verebilir..

sözleşmeli memurlar kadro aldı vs..

bu duruma en fazla kızanlardan biri benim..

çünkü 2 sene önce 90 küsür puan alarak çalıştığım kadroya atandım..

en başta''peki benim suçum neydi?..dayımın olmaması mı?''diyorum..ve bu konuda bu yasayı çıkaranlara hakkımı helal etmiyorum..!!

fakat kanun çıkmadan torpilli belediye sözleşmelilerinin sayısı 30 bin civarındaydı..verdiler..

ama 1 milyondan fazla kişiye kadro vermek?..

hikaye..!!..

bence haklarınızın iyileşmesi için savaş verin..

kıdem tazminatı..

daha insancıl maaşlar..

fazla çalıştırılma..
vs..

Daha
3 yıl 2 ay önce #1391 yazan Fatihsolmaz
Dikkat, torpillilerin rahatı kaçabilir...

Taşerona kadroya karşıyım. Kamuya girmek için tek yol KPSS olmalı. Siyasi tanıdıklarının sayesinde bir kuruma yerleş, sonra kadro istiyoruz de. Varmı böyle yağma. Taşeron işçi kamudaki kaliteyi düşürüyor, siyasi tanıdıklarının torpiliyle ne iş yapıyorlar, ne de laf söyleniyor. Adam belediye başkanının akrabası, kuruma uğramıyor bile. Bu adam ve benzerlerine kadro vermek vicdana sığar mı. Oturun çalışın, bileğiniz hakkıyla kadro alın.

Not: Sözüm siyasi tanıdıklarının sayesinde kamu kurumuna yerleşen ve çalışmayanlara, diğerleri üzerine alınmasın.

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.

Sayfa oluşturma zamanı: 1.909 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.